Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Luxemburg verwacht 'constructieve' Trump in gesprek EU

Minister Luxemburg verwacht 'constructieve' Trump in gesprek EU

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal zich "constructief" opstellen in de handelsgesprekken met de Europese Unie omdat hij een handelsoorlog en een stijgende inflatie in eigen land wil voorkomen. Dat verwacht althans de Luxemburgse minister van Buitenlandse Zaken Xavier Bettel, die momenteel in de Poolse hoofdstad Warschau is voor een Europese top.

Trump heeft gedreigd snel met importheffingen op goederen uit Europa te komen. Die goederen zouden daardoor duurder kunnen worden voor Amerikaanse consumenten, wat dus de inflatie in de Verenigde Staten kan aanjagen.

Bettel zegt dat Trump is gekozen om de inflatie te verlagen. Daarom zou hij volgens de Luxemburger een handelsoorlog met de EU willen voorkomen. "Aan het einde van de dag gaat het om inflatie."

De minister verklaarde ook dat de EU bij de invoering van Amerikaanse importheffingen zal terugslaan met vergelijkbare tarieven op Amerikaanse goederen. Volgens Bettel moet "antwoord" worden gegeven door de EU op Amerikaanse heffingen.

Meer uit Financieel

Nasdaq herstelt op Wall Street na verkoopgolf in chipsector

NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.

6 minuten geleden
Nintendo schikt zaak om defecte controllers voor 35 miljoen euro

PARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.

9 minuten geleden
Twee Marokkaanse banken schikken voor 175 miljoen met Belgisch OM

BRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.

14 minuten geleden
Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

2 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

3 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

4 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

5 uur geleden