Minister: lobbyen staat Schiphol vrij, ik trek mijn eigen plan
DEN HAAG (ANP) - Schiphol mag pleiten voor extra groei of tegen extra veiligheidsonderzoek, maar het kabinet trekt zijn eigen plan. "Daar ben je minister voor", zegt minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur). Dat de groeimogelijkheden die ze de luchthaven biedt door Schiphol zelf zijn ingestoken, noemt ze "flauwekul".
Schiphol-baas Dick Benschop vroeg het ministerie Schiphol de komende jaren te laten groeien naar 536.000 vluchten per jaar, blijkt volgens de Volkskrant uit opgevraagde correspondentie. De minister bood vervolgens ruimte voor 540.000 vluchten. Maar die grens is simpelweg een veiligheidslimiet en was al veel eerder vastgesteld, zegt Van Nieuwenhuizen. Bovendien mag Schiphol alleen groeien als de hinder vermindert.
Schiphol zag ook geen heil in onafhankelijk onderzoek naar de veiligheid van de luchthaven en probeerde daar onderuit te komen. Maar "ik wil het onafhankelijk getoetst hebben en dat gebeurt dus ook", zegt Van Nieuwenhuizen. "Ik vond het nodig, dus ja: als zij dan misschien zelf denken dat het niet nodig is, dat zij dan zo."
De minister is door het pleidooi van Schiphol niet gaan twijfelen of het de luchthaven wel menens is met de veiligheid. "Of het genoeg is of niet, daar mogen betrokkenen hun eigen opvattingen over hebben."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.
2 dagen geleden