Minister Lavrov blijft bereid tot onderhandelingen met VS
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov blijft bereid te onderhandelen met zijn Amerikaanse collega Antony Blinken. "Ook op moeilijke momenten zijn we klaar voor onderhandelingen", aldus een woordvoerster van Lavrov. De twee hebben een afspraak om elkaar donderdag in Genève te treffen.
Maandag heeft president Vladimir Poetin twee kleine van Oekraïne afgescheiden 'volksrepublieken' als onafhankelijk erkend en gezegd dat Rusland er een militaire 'vredesmissie' begint. De eerste militairen van die 'missie' zijn de Russisch-Oekraïense grens al overgestoken volgens de defensieminister van Polen, Mariusz Błaszczak. De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Linda Thomas-Greenfield, noemde die vredesmissie in de Veiligheidsraad complete onzin. Het is volgens haar onderdeel van de rechtvaardigingen die het Kremlin voor een oorlog zoekt.
Ze zei dat de gevolgen van de Russische acties ernstig zijn voor Oekraïne, voor heel Europa en voor heel de wereld. De Russische afgevaardigde bij de VN zei tijdens de spoedzitting van de Veiligheidsraad dat zijn land blijft openstaan voor een diplomatieke oplossing voor het Oekraïne-conflict. "Maar we zullen niet toestaan dat er opnieuw een bloedbad plaatsvindt in de Donbass, de Oost-Oekraïense regio waar zich in 2014 twee provincies afscheidden, nadat een pro-Russische president van Oekraïne was afgezet.
De chef politieke zaken van de Verenigde Naties, Rosemary DiCarlo, heeft tijdens de zitting gezegd dat de VN het sturen van Russische troepen naar Donbass betreuren. De VN zijn voor een onafhankelijk Oekraïne met internationaal erkende grenzen. DiCarlo waarschuwde dat er "een groot risico is dat dit een heel groot conflict wordt".
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
2 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
5 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
13 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
13 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
13 uur geleden