Minister Lavrov blijft bereid tot onderhandelingen met VS
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov blijft bereid te onderhandelen met zijn Amerikaanse collega Antony Blinken. "Ook op moeilijke momenten zijn we klaar voor onderhandelingen", aldus een woordvoerster van Lavrov. De twee hebben een afspraak om elkaar donderdag in Genève te treffen.
Maandag heeft president Vladimir Poetin twee kleine van Oekraïne afgescheiden 'volksrepublieken' als onafhankelijk erkend en gezegd dat Rusland er een militaire 'vredesmissie' begint. De eerste militairen van die 'missie' zijn de Russisch-Oekraïense grens al overgestoken volgens de defensieminister van Polen, Mariusz Błaszczak. De Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties, Linda Thomas-Greenfield, noemde die vredesmissie in de Veiligheidsraad complete onzin. Het is volgens haar onderdeel van de rechtvaardigingen die het Kremlin voor een oorlog zoekt.
Ze zei dat de gevolgen van de Russische acties ernstig zijn voor Oekraïne, voor heel Europa en voor heel de wereld. De Russische afgevaardigde bij de VN zei tijdens de spoedzitting van de Veiligheidsraad dat zijn land blijft openstaan voor een diplomatieke oplossing voor het Oekraïne-conflict. "Maar we zullen niet toestaan dat er opnieuw een bloedbad plaatsvindt in de Donbass, de Oost-Oekraïense regio waar zich in 2014 twee provincies afscheidden, nadat een pro-Russische president van Oekraïne was afgezet.
De chef politieke zaken van de Verenigde Naties, Rosemary DiCarlo, heeft tijdens de zitting gezegd dat de VN het sturen van Russische troepen naar Donbass betreuren. De VN zijn voor een onafhankelijk Oekraïne met internationaal erkende grenzen. DiCarlo waarschuwde dat er "een groot risico is dat dit een heel groot conflict wordt".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
7 uur geleden