Minister: kritiek op wet zzp'ers 'makkelijk'
DEN HAAG (ANP) - Verantwoordelijk minister Wouter Koolmees noemt de kritiek op zijn nieuwe wet over zelfstandigen (zzp'ers) "makkelijk" en jammer. Hij roept werkgevers en werknemers, maar ook de politiek, op met tegenvoorstellen te komen.
"Kritiek hebben is makkelijk, maar ik ben dan wel benieuwd naar het alternatief", zei de bewindsman in de Tweede Kamer. Hij wil weten "wat ze dan wel willen."
Oppositiepartijen wezen hem op de recente vernietigende kritiek van ondernemers en vakbonden op de plannen. De wet is dood en kan in de prullenbak, meende SP'er Bart van Kent. Koolmees benadrukt dat iedereen nog kan reageren op zijn voorstellen en dat de wet nog niet is ingediend.
Bonden en werkgevers riepen via polderorgaan Stichting van de Arbeid de bewindsman op zijn plannen voor een minimumbeloning van zelfstandigen en de zogeheten zelfstandigenverklaring niet in te dienen. Beide partijen vrezen "fikse administratieve lasten" en voorzien grote problemen met naleving, controle en handhaving.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
2 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.
4 uur geledenDRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"
6 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.
7 uur geleden