Minister komt met plan van aanpak tegen misstanden in turnsport
DEN HAAG (ANP) - Grensoverschrijdend gedrag in de turnsport wordt aangepakt. Minister Tamara van Ark (Medische Zorg) zegde dat maandag toe tijdens overleg met de Tweede Kamer. Ze deelt de zorgen van de Kamer over de misstanden die de afgelopen tijd aan het licht zijn gekomen. Van Ark wil samen met de sportsector een plan van aanpak maken.
Uitgangspunt daarbij zullen de uitkomsten zijn van het onafhankelijke onderzoek dat hoogleraar sport en recht Marjan Olfers momenteel doet. De resultaten worden komend voorjaar verwacht. In haar onderzoek, dat wordt betaald door het ministerie van Volksgezondheid, is veel ruimte gemaakt voor de ervaringen van de turnsters zelf.
Het laatste jaar komen er verhalen naar buiten van onder anderen oud-turnsters die zeggen dat ze als jonge sporter door trainers zijn gekleineerd, vernederd en mishandeld tijdens trainingen. Sommigen, zoals Joy Goedkoop, zeggen dat ze veel last hebben gehad van fysieke en mentale mishandelingen en er nog steeds niet helemaal bovenop zijn.
Meer uit Sport
PORTLAND (ANP) - Basketballer Kevin Durant is naar de zevende plaats geklommen op de eeuwige topscorerslijst van de NBA. Hij passeerde NBA-legende Wilt Chamberlain. Durant maakte 30 punten voor zijn ploeg Houston Rockets in de wedstrijd tegen de Portland Trail Blazers en bracht daarmee zijn totale aantal punten in de NBA op 31.435. Chamberlain maakte in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw 31.419 punten.
1 minuut geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.
55 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit Belgiƫ met 4.05,26.
13 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
15 uur geleden