Minister komt met plan van aanpak tegen misstanden in turnsport
DEN HAAG (ANP) - Grensoverschrijdend gedrag in de turnsport wordt aangepakt. Minister Tamara van Ark (Medische Zorg) zegde dat maandag toe tijdens overleg met de Tweede Kamer. Ze deelt de zorgen van de Kamer over de misstanden die de afgelopen tijd aan het licht zijn gekomen. Van Ark wil samen met de sportsector een plan van aanpak maken.
Uitgangspunt daarbij zullen de uitkomsten zijn van het onafhankelijke onderzoek dat hoogleraar sport en recht Marjan Olfers momenteel doet. De resultaten worden komend voorjaar verwacht. In haar onderzoek, dat wordt betaald door het ministerie van Volksgezondheid, is veel ruimte gemaakt voor de ervaringen van de turnsters zelf.
Het laatste jaar komen er verhalen naar buiten van onder anderen oud-turnsters die zeggen dat ze als jonge sporter door trainers zijn gekleineerd, vernederd en mishandeld tijdens trainingen. Sommigen, zoals Joy Goedkoop, zeggen dat ze veel last hebben gehad van fysieke en mentale mishandelingen en er nog steeds niet helemaal bovenop zijn.
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
13 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden