Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Koeleba vreest flinke schade na nieuwe raketaanvallen

Minister Koeleba vreest flinke schade na nieuwe raketaanvallen

KIEV (ANP) - De nieuwe raketaanvallen van Rusland dinsdag op Oekraïne hebben flinke schade aangericht aan de elektriciteitsvoorziening, zegt minister Dmitro Koeleba (Buitenlandse Zaken) tegen het ANP.

Volgens hem zijn 85 raketten afgevuurd door de Russen, vooral gericht tegen de civiele energievoorziening. "De aanvallen hadden geen militair doel. Het enige doel is de levensomstandigheden onmogelijk maken."

De stad zal weer volledig donker zijn, zegt Koeleba die zijn collega Wopke Hoekstra in de schuilkelder gezelschap kwam houden. "We zullen het wel redden. We zullen deze raketaanvallen ook weer overleven."

Transformatoren

Het probleem van het stoomnetwerk zit in de transformatoren, aldus de bewindsman. De Russen schieten hun raketten vooral af op de transformatoren en "die zijn moeilijk te vervangen". Uitval betekent voor veel mensen geen stroom en vaak ook geen water.

De aanvallen op het stroomnetwerk zullen de geest van de Oekraïners niet breken, zegt Koeleba. Als voorbeeld noemt hij zijn 16-jarige zoon. "Hij appt me net dat hij naar het front wil om de Russen te straffen voor wat ze doen. Dat is de reactie van de Oekraïners."

De aanval toont volgens hem de "wreedheid" van de Russische president Vladimir Poetin. "Hij kan ons op het slagveld niet verslaan, daarom valt hij deze doelen aan." Het resultaat is dat mensen in de kou zitten met koud weer op komst.

Meer uit Politiek

Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

45 minuten geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

46 minuten geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

2 uur geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

20 uur geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

23 uur geleden
Nieuwe asielminister wil 'rust, reinheid, regelmaat' in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."

1 dag geleden
Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

1 dag geleden