Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Klever (PVV) pleitte tegen snijden in hulpbudget

Minister Klever (PVV) pleitte tegen snijden in hulpbudget

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de onderhandelingen over de begroting voor volgend jaar heeft minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp - PVV) gepleit tegen een bezuiniging op haar budget. Dat bevestigen bronnen na een bericht van RTL Nieuws.

De PVV heeft niks met ontwikkelingshulp en daardoor is de inzet van Klever opmerkelijk te noemen. In het verkiezingsprogramma van de radicaalrechtse partij werd gepleit voor een "volledige stop op ontwikkelingshulp" en "geen minister voor Ontwikkelingshulp meer".

Minister Klever moet de komende jaren flink snoeien in de begroting voor ontwikkelingshulp. Vanaf 2027 wil de coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB hier structureel 2,4 miljard euro minder aan uitgeven. Waar precies gesneden zal worden is nog niet duidelijk.

Economie

Klever zelf achtte zich "heel geschikt" om te snijden in het budget van haar eigen ministerie, zei ze tijdens haar hoorzitting. Ze zei toe bezuinigingen "op een mooie manier" vorm te willen geven, in overleg met de Tweede Kamer.

Haar budget voor hulp is gekoppeld aan de economie. Groeit de economie dan neemt ook haar begroting toe. Bij economische krimp krijgt ze minder geld. De komende jaren zou ze door economische groei er ongeveer 2 miljard euro bij krijgen, maar het kabinet gaat hier niet in mee.

Volgens RTL Nieuws zou de minister er volgend jaar enkele honderden miljoenen bij krijgen door de koppeling met de economie, maar om tegenvallers te dekken ziet het kabinet hiervan af. Klever moet volgend jaar volgens afspraken al 300 miljoen bezuinigen. Dat gebeurt door overal een beetje geld van af te halen, is te horen.

Meer uit Politiek

Jetten houdt rekening met economische tegenvaller door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans is aanwezig dat de Iranoorlog maar voort blijft duren en daarom houdt Rob Jetten er rekening mee dat de economische cijfers "minder rooskleurig" worden, zei de premier bij zijn wekelijkse persconferentie. "En dan gaan we als kabinet echt kijken hoe we ook Nederlandse inkomens toch zoveel mogelijk kunnen ondersteunen."

13 uur geleden
Minister: niet meteen problemen door storing met asielsysteem

DEN HAAG (ANP) - De storing met het asielsysteem Eurodac levert niet meteen problemen op in Nederland, verzekerde migratieminister Bart van den Brink na afloop van de ministerraad. Middels dit systeem kunnen landen informatie als vingerafdrukken uitwisselen, om na te gaan of iemand in een andere EU-lidstaat ook al een asielaanvraag heeft gedaan. Die gegevens worden nu nog steeds verzameld in het aanmeldcentrum in Ter Apel, maar kunnen door de storing pas later worden verstuurd.

14 uur geleden
Van Essen: 26 juni duidelijkheid over oplossen stikstofslot

DEN HAAG (ANP) - Boeren, bedrijven of mensen die een huis zoeken, krijgen over twee weken duidelijkheid over hoe Nederland van het stikstofslot gaat. Dat vooruitzicht gaf landbouwminister Jaimi van Essen voorafgaand aan de ministerraad. "Ik denk dat het land daarop wacht, het land wil ruimte."

17 uur geleden
Sterk: Iedereen moet toegang tot WK voetbal kunnen krijgen

DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk zal rondom het WK voetbal in de VS benadrukken dat "toegang tot sport voor iedereen is. Voor de teams en iedereen eromheen." Ze wil daarbij ook extra aandacht vragen voor de lhbti-gemeenschap.

18 uur geleden
Schoof: VWS kwam zichzelf vol tegen aan begin coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - De organisatie van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) was niet ingericht op een crisis en kwam zichzelf vol tegen aan het begin van de coronapandemie. Dat zei Dick Schoof, destijds de hoogste ambtenaar op het ministerie van Justitie en Veiligheid, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

18 uur geleden
Van den Brink verwacht fors minder nareizigers door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - De komende maanden zullen fors minder nareizigers naar Nederland komen. Dat is de verwachting van asielminister Bart van den Brink nu het Europese migratiepact vrijdag in werking is getreden. Het pact is wat hem betreft een succes als "alle landen het uitvoeren zoals we hebben afgesproken."

19 uur geleden
Sjoerdsma houdt volgens PRO 'groot probleem' zonder hulpkoppeling

DEN HAAG (ANP) - Zolang de koppeling tussen hulp en de omvang van de economie niet is hersteld, houdt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) een "groot probleem", waarschuwt Suzanne Kröger van PRO. Haar partij helpt de bewindsman dit jaar zijn begroting door de Eerste Kamer te krijgen in ruil voor 380 miljoen euro extra voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden