Minister Klever betreurt importheffingen VS op staal en aluminium
DEN HAAG (ANP) - Minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) betreurt de importheffingen op staal en aluminium die de Amerikaanse president Donald Trump per decreet heeft afgekondigd. "De VS en Nederland zijn niet gebaat bij nieuwe handelsbelemmeringen", aldus Klever op X. "De EU zal met een gepaste reactie komen om onze economische belangen te beschermen."
Trump legt een heffing van 25 procent op voor alle staal- en aluminiumimporten in de Verenigde Staten. Die moet op 12 maart ingaan. Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie liet dinsdag al weten dat deze stap niet onbeantwoord zal blijven. De handelsministers van de EU hebben woensdag een ingelast overleg over een reactie.
Ook Tata Steel in Nederland zal worden geraakt. Klever heeft inmiddels contact gehad met de onderneming. In de eerste termijn als president kwam Trump ook al met importtarieven voor staal en aluminium. Toen kreeg Tata Steel uiteindelijk een uitzondering omdat het bedrijf bepaalde soorten staal maakt waar Amerikaanse bedrijven niet zonder kunnen. Klever weet niet of Tata ook dit keer zal worden uitgezonderd.
Hoe de tegenmaatregelen van de Europese Commissie eruit gaan zien, weet Klever niet. "Alle scenario's liggen op tafel." De EU moet eensgezind en de-escalerend optreden, benadrukte de minister later tegen de media. Ze zal met de Commissie ook spreken over de Nederlandse belangen want die moeten volgens haar zo min mogelijk worden geraakt.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
19 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
22 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden