Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister kijkt naar verhalen kosten op werkgever arbeidsmigrant

Minister kijkt naar verhalen kosten op werkgever arbeidsmigrant

DEN HAAG (ANP) - Als het aan het kabinet ligt, wordt een deel van de maatschappelijke kosten van 'afgedankte' arbeidsmigranten op werkgevers verhaald. In het wekelijkse vragenuurtje zei minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) dat hij (oud-)werkgevers van arbeidsmigranten die op straat komen te staan wil aanspreken op hun verantwoordelijkheid. "En dat kan inderdaad ook een rekening zijn."

SP-leider Jimmy Dijk stelde in de Tweede Kamer vragen naar aanleiding van een bericht over de dakloze arbeidsmigranten die in de bossen bij Venlo overnachten. Van Hijum erkende dat dit soort praktijken "niet bij een beschaafd land als Nederland past en hoort". Arbeidsmigranten die worden ontslagen of geen nieuw contract krijgen, verliezen vaak ook hun onderdak. Bijna de hele Kamer wil een einde aan die scheve machtsverhouding tussen werkgever en werknemer, maar het bestrijden van misstanden duurt langer dan veel partijen hadden gehoopt.

Niet alleen de SP, maar ook GroenLinks-PvdA en FVD vroegen expliciet naar de rol van werkgevers. Van Hijum zei momenteel te kijken naar "de vraag hoe inderdaad werkgevers nog meer kunnen worden aangesproken op die rol en die verantwoordelijkheid die ze hebben". In het najaar komt het kabinet met specifiekere plannen. Van Hijum kon nog niet precies zeggen of en hoe het kabinet deze ambitie waar kan maken.

Hij wees de Kamer ook op het regeerprogramma, waarin het kabinet schrijft "dat werkgevers van arbeidsmigranten verantwoordelijk worden voor overlast en kosten die kunnen ontstaan wanneer arbeidsmigranten geen reguliere huisvesting hebben zoals kortdurende of tijdelijke huisvesting".

Meer uit Politiek

Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

1 uur geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

14 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

15 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

16 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

17 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

19 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

19 uur geleden