Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister kijkt naar verhalen kosten op werkgever arbeidsmigrant

Minister kijkt naar verhalen kosten op werkgever arbeidsmigrant

DEN HAAG (ANP) - Als het aan het kabinet ligt, wordt een deel van de maatschappelijke kosten van 'afgedankte' arbeidsmigranten op werkgevers verhaald. In het wekelijkse vragenuurtje zei minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) dat hij (oud-)werkgevers van arbeidsmigranten die op straat komen te staan wil aanspreken op hun verantwoordelijkheid. "En dat kan inderdaad ook een rekening zijn."

SP-leider Jimmy Dijk stelde in de Tweede Kamer vragen naar aanleiding van een bericht over de dakloze arbeidsmigranten die in de bossen bij Venlo overnachten. Van Hijum erkende dat dit soort praktijken "niet bij een beschaafd land als Nederland past en hoort". Arbeidsmigranten die worden ontslagen of geen nieuw contract krijgen, verliezen vaak ook hun onderdak. Bijna de hele Kamer wil een einde aan die scheve machtsverhouding tussen werkgever en werknemer, maar het bestrijden van misstanden duurt langer dan veel partijen hadden gehoopt.

Niet alleen de SP, maar ook GroenLinks-PvdA en FVD vroegen expliciet naar de rol van werkgevers. Van Hijum zei momenteel te kijken naar "de vraag hoe inderdaad werkgevers nog meer kunnen worden aangesproken op die rol en die verantwoordelijkheid die ze hebben". In het najaar komt het kabinet met specifiekere plannen. Van Hijum kon nog niet precies zeggen of en hoe het kabinet deze ambitie waar kan maken.

Hij wees de Kamer ook op het regeerprogramma, waarin het kabinet schrijft "dat werkgevers van arbeidsmigranten verantwoordelijk worden voor overlast en kosten die kunnen ontstaan wanneer arbeidsmigranten geen reguliere huisvesting hebben zoals kortdurende of tijdelijke huisvesting".

Meer uit Politiek

Ook CDA kritisch over snel terugdraaien bezuiniging UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Ook coalitiepartij CDA is kritisch op de manier waarop minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) de miljoenenbezuiniging op hulpgeld voor UNRWA ongedaan wil maken. Afgelopen maandag liet de D66-bewindsman weten dat hij de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen dit jaar al wil terugdraaien door in september een aanpassing te doen in de volgende begroting.

1 uur geleden
GL-PvdA wil tijdelijk reizen in daluren voor 9 euro per maand

DEN HAAG (ANP) - Voor 9 euro per maand moeten mensen in de daluren door heel Nederland kunnen reizen, vindt GroenLinks-PvdA. Tweede Kamerlid Habtamu de Hoop stelde zo'n tijdelijk "klimaatticket" voor in een debat over openbaar vervoer, met het oog op de stijgende brandstofprijzen. Het zou van mei tot september moeten gelden.

1 uur geleden
Kabinet gaat op zoek naar meer ruimte voor windparken op zee

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.

17 uur geleden
Berendsen: Oekraïne op duidelijke koers naar EU-lidmaatschap

BREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan ​​klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.

20 uur geleden
Kamer schaart zich achter plan voor vuurwerk vanaf 18 jaar

DEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.

21 uur geleden
Sjoerdsma maakt 6 miljoen extra vrij voor hulp aan Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.

21 uur geleden
BBB zet senator uit fractie na opzeggen lidmaatschap

DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.

1 dag geleden