Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister kan niets doen voor mislopen uitwonende beurs

Minister kan niets doen voor mislopen uitwonende beurs

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Robbert Dijkgraaf kan zelf niets betekenen voor studenten die geen uitwonende beurs krijgen omdat ze illegaal huren, schrijft hij woensdag in een brief aan de Eerste Kamer. De studenten willen zich wel inschrijven, maar mogen dit niet van hun huisbaas.

Dijkgraaf is "verheugd" dat de basisbeurs terug is, maar vindt het "uitermate vervelend als, zeker in de huidige woningmarkt, de student voor het blok wordt gezet door een verhuurder die de wens heeft dat de student zich niet inschrijft in de BRP". Een huisbaas wil dit bijvoorbeeld niet omdat de vergunning niet op orde is, en dit aan het licht kan komen als een student zich inschrijft bij de gemeente. Hoe groot het probleem is, is niet bekend omdat het in stilte gebeurd, laat een woordvoerder van de minister weten.

De bewindsman ziet dus niet direct een manier om de uitwonende studenten alsnog aan hun geld te laten komen, bovendien zou een oplossing voor het probleem "de situatie legitimeren dat de verhuurder deze eis stelt", schrijft Dijkgraaf. Daarom doet hij een herhaalde oproep aan huisbazen om zich "aan wet- en regelgeving te houden, zodat deze zeer vervelende situatie voor studenten niet (meer) ontstaat".

Een uitwonende student ontvangt maandelijks bijna 440 euro. Het bedrag is tijdelijk verhoogd als extra financieel duwtje in de rug vanwege de stijgende prijzen. Thuiswonende studenten krijgen elke maand ruim 110 euro op hun rekening gestort.

Meer uit Politiek

Kamer vraagt opnieuw om einde aan gaswinning bij Warffum

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid roept demissionair klimaat- en energieminister Sophie Hermans opnieuw op de gaswinning bij Warffum te beëindigen. De VVD-bewindsvrouw herhaalde eerder deze week nog in een debat dat de wet haar dit niet toestaat. Een motie van de SP haalde het toch, met steun van D66, PVV, GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, PvdD, DENK, 50PLUS en Volt.

12 minuten geleden
D66 wil Rianne Letschert als nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil dat Rianne Letschert de nieuwe informateur wordt. Een woordvoerder van de partij bevestigt een bericht van BNR daarover. Letschert is bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht en moet Sybrand Buma opvolgen als informateur.

1 uur geleden
Adviescollege: minister Wiersma vertraagt doelbewust

DEN HAAG (ANP) - Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding haalt in een brief uit naar minister Femke Wiersma van Landbouw over het weigeren van het openbaar maken van uitstootgegevens van veehouderijen. Follow the Money en NRC hadden nogmaals een verzoek tot bemiddeling ingediend om de gegevens te krijgen. Het adviescollege vindt dat de minister doelbewust vertraagt en dat dit de belastingbetaler miljoenen euro's kost.

1 uur geleden
Kamer stemt voor wet: meer lezen, schrijven en rekenen op school

DEN HAAG (ANP) - Kinderen moeten in de klas beter leren lezen, schrijven en rekenen, schrijft een nieuwe wet voor waarmee de Tweede Kamer dinsdagmiddag heeft ingestemd. Het gaat om een vernieuwing van de zogeheten kerndoelen, waarin staat waaraan de lesprogramma's van scholen moeten voldoen. Daarin staat ook dat docenten meer aandacht moeten geven aan digitale vaardigheden en hoe leerlingen zich kunnen ontwikkelen tot betrokken burgers.

1 uur geleden
Minister werkt nog steeds aan 'politiek besluit' Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt nog steeds aan een "politiek besluit" om Lelystad Airport al dan niet te openen voor burgerluchtvaart. Dat zei demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat, BBB) in het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer. Het "voornemen" is om het besluit nog dit jaar te nemen, maar zeker is dat niet.

2 uur geleden
Kabinet komt vóór kerst met plannen voor mentale gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt zich zorgen over de mentale gezondheid van Nederlanders. De Tweede Kamer ontvangt daarom vóór de kerst een brief van demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) over welke maatregelen het kabinet wil nemen. Dat beloofde de VVD'er tijdens het wekelijkse vragenuur in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Buma: laat D66, VVD, CDA akkoord maken voor 'stabiel kabinet'

DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma raadt D66, VVD en CDA aan een akkoord voor te bereiden dat de basis moet worden van een "stabiel kabinet". Dat schrijft hij in zijn eindverslag, dat hij maandag heeft gepresenteerd.

1 dag geleden