Minister Kaag: standaarden niet verlagen na brexit
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie zal de kwaliteitscriteria voor goederen en diensten na de brexit niet verlagen voor het Verenigd Koninkrijk. "Dat is absoluut niet bespreekbaar wat mij betreft", zei minister Sigrid Kaag (Handel) vrijdag.
De Britten zijn zaterdag officieel geen lid van de EU meer. Officieel is er tot het einde van het jaar om een nieuwe relatie uit te onderhandelen, maar volgens Kaag "ligt er heel veel op tafel. Meer dan handel alleen, er zijn ook veiligheidsaspecten. Het ontvlechten van de relatie vergt best tijd. De toekomstige relatie opbouwen, daar moet je goed over nadenken."
Of een jaar een realistische termijn is om dat allemaal gedaan te krijgen, wilde Kaag niet zeggen. "Daar kan je over speculeren. Het wordt een hele klus, daar moet je niet naïef over zijn."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
1 dag geleden