Minister Jetten: energietransitie onmogelijk zonder mbo'ers
DEN HAAG (ANP) - Minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) heeft bij de opening van hun nieuwe onderwijsjaar in het Alfa-college in het Drentse Hoogeveen gezegd dat mbo-studenten onmisbaar zijn bij de energietransitie. "We hebben jullie nodig om huizen te isoleren, om processen in fabrieken te verduurzamen en onze auto’s elektrisch te laten rijden", aldus Jetten.
Het kabinet wil dat de uitstoot van CO2 in 2030 met 55 procent is afgenomen. De energieminister ziet dat er een tekort is aan de vakmensen die daarvoor nodig zijn en zegt dat het zonder mbo'ers "onmogelijk" wordt om Nederland te verduurzamen.
De banen op het gebied van duurzaamheid liggen volgens de energieminister voor het oprapen, het is eerder de vraag wie ze gaat doen. "Banen als productieplanner, warmtepomp-installateur, loodgieter of elektricien: ze zijn cruciaal om Nederland te verduurzamen en om die internationale koppositie te verwerven", aldus Jetten.
Ook minister Robbert Dijkgraaf (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) onderstreepte recentelijk al het belang van het mbo. Bij de opening van het academische jaar van de Universiteit Maastricht zei hij dat het mbo iets unieks toevoegt, net als het hbo en de universiteiten. De minister pleit voor meer waardering van mbo'ers, onder meer door ze toegang te bieden tot introductiedagen, studentenkroegen en sportvoorzieningen.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
14 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden