Minister: Israël tegen verkoop F-35-toestellen aan Qatar
JERUZALEM (ANP) - Israël wil niet dat geavanceerde F-35-toestellen worden verkocht aan Qatar. Dat zei minister van Inlichtingen Eli Cohen, die op de Israëlische radio benadrukte dat het belangrijk is dat zijn land een militair overwicht heeft. "Onze regio is nog steeds niet in Zwitserland veranderd", merkte hij op.
Golfstaat Qatar heeft volgens bronnen van persbureau Reuters aan de Verenigde Staten laten weten dat het F-35-vliegtuigen wil kopen. Dat toestel staat ook bekend als de Joint Strike Fighter en wordt onder meer gebruikt door Nederland.
Qatar is niet het enige land in het Midden-Oosten dat aast op de moderne gevechtsvliegtuigen. Ook de Verenigde Arabische Emiraten, die hun relatie met Israël hebben genormaliseerd, wil F-35-vliegtuigen kopen van de VS. Qatar heeft voor zover bekend nog geen stappen gezet om normale diplomatieke betrekking aan te gaan met Israël.
Washington verkoopt traditioneel geen wapens aan mogendheden in het Midden-Oosten die de machtsbalans kunnen veranderen ten nadele van Israël. De Amerikaanse regering wil voorkomen dat het zogeheten "kwalitatieve militaire overwicht" van die belangrijke bondgenoot wordt aangetast.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
1 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
5 uur geleden