Minister: Israël tegen verkoop F-35-toestellen aan Qatar
JERUZALEM (ANP) - Israël wil niet dat geavanceerde F-35-toestellen worden verkocht aan Qatar. Dat zei minister van Inlichtingen Eli Cohen, die op de Israëlische radio benadrukte dat het belangrijk is dat zijn land een militair overwicht heeft. "Onze regio is nog steeds niet in Zwitserland veranderd", merkte hij op.
Golfstaat Qatar heeft volgens bronnen van persbureau Reuters aan de Verenigde Staten laten weten dat het F-35-vliegtuigen wil kopen. Dat toestel staat ook bekend als de Joint Strike Fighter en wordt onder meer gebruikt door Nederland.
Qatar is niet het enige land in het Midden-Oosten dat aast op de moderne gevechtsvliegtuigen. Ook de Verenigde Arabische Emiraten, die hun relatie met Israël hebben genormaliseerd, wil F-35-vliegtuigen kopen van de VS. Qatar heeft voor zover bekend nog geen stappen gezet om normale diplomatieke betrekking aan te gaan met Israël.
Washington verkoopt traditioneel geen wapens aan mogendheden in het Midden-Oosten die de machtsbalans kunnen veranderen ten nadele van Israël. De Amerikaanse regering wil voorkomen dat het zogeheten "kwalitatieve militaire overwicht" van die belangrijke bondgenoot wordt aangetast.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
2 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
5 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
9 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
11 uur geleden