Minister Israël: nog maar weinig arrestaties na geweld Amsterdam
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar noemt het aantal arrestaties in Nederland na het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters "erg laag". De bewindsman, die eerder ook in Nederland was, zei dat in Jeruzalem tegen de pers.
"Ik ben geïnformeerd door de burgemeester van Amsterdam dat ze een speciaal onderzoeksteam hebben gevormd. Maar tot dusver is het aantal aanhoudingen erg laag", zei Saar.
De minister herhaalde ook dat zijn land de Nederlandse autoriteiten hulp heeft aangeboden bij het onderzoek naar het geweld. Israëliërs werden in Amsterdam op straat aangevallen na de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv.
Het Openbaar Ministerie liet eerder al weten dat er geen aanhoudingen zijn verricht tijdens de zogeheten hit-and-run-acties op Israëlische voetbalsupporters in de nacht na de voetbalwedstrijd. De ruim zestig arrestaties die wel zijn gedaan, waren allemaal voor en tijdens de wedstrijd. Door de mishandelingen raakten volgens de politie vijf mensen zodanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten. Daarnaast liepen twintig tot dertig Maccabi-supporters lichte verwondingen op.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
8 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.
8 uur geleden