Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Israël: alleen met goedkeuring Starlink-internet in Gaza

Minister Israël: alleen met goedkeuring Starlink-internet in Gaza

TEL AVIV (ANP) - De satellieten van Starlink, het bedrijf van zakenman Elon Musk, zullen Gaza alleen van internet voorzien na goedkeuring van Israël. De Israëlische minister voor Communicatie Shlomo Karhi meldt op socialmediaplatform X dat daarover een principeakkoord is bereikt met zijn ministerie.

Karhi feliciteert Musk op X met het bereiken van een akkoord. "Als gevolg van deze belangrijke overeenkomst, kunnen Starlink-satellieteenheden alleen worden bediend in Israël met de goedkeuring van het Israëlische ministerie van Communicatie, met inbegrip van de Gazastrook", aldus de minister. Musk is volgens lokale media maandag in Israël voor een ontmoeting met premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog.

Musk is onder meer topman van ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat concern neemt met dochteronderneming Starlink een belangrijke positie in bij het verzorgen van internet in afgelegen of dunbevolkte gebieden.

De ondernemer zegde na berichten over uitgevallen communicatielijnen in Gaza hulporganisaties eind oktober al hulp toe van Starlink, al was die wel voorbehouden aan "internationaal erkende" hulporganisaties.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

2 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

2 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

12 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

13 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

15 uur geleden