Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Iran roept op tot staakt-het-vuren in Gaza en Libanon

Minister Iran roept op tot staakt-het-vuren in Gaza en Libanon

DAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft in Syrië opgeroepen tot een staakt-het-vuren in de Gazastrook en Libanon. Hij is in het land om te praten over de toegenomen onrust in het Midden-Oosten.

"De belangrijkste kwestie vandaag is een wapenstilstand, vooral in Libanon en Syrië", zei de minister. "Er zijn initiatieven op dit gebied. Er zijn consultaties geweest waarvan we hopen dat ze succesvol zullen zijn." Hij verklaarde dat Israël het grootste obstakel vormt voor vrede en riep de internationale gemeenschap op zich te verzetten tegen de Israëlische "oorlogsmisdaden" om vrede mogelijk te maken.

Het is Araghchi's eerste bezoek aan Syrië, een bondgenoot van Iran, sinds hij in augustus minister werd. Hij was daarvoor in Libanon. De minister verklaarde in Beiroet dat Iran aan de zijde staat van "de vrienden in Libanon" en dat het "noodzakelijk was om dit persoonlijk te zeggen".

Iran steunt Hamas in de Gazastrook en Hezbollah in Libanon. Israël probeert beide bewegingen uit te schakelen. Teheran vuurde afgelopen week een paar honderd raketten af op Israël, dat het merendeel neerhaalde, als reactie op het doden van Hamas- en Hezbollahleiders. Israël dreigt sindsdien met wraak. Het is niet duidelijk hoe de vergeldingsactie eruit gaat zien.

Meer uit Buitenland

Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

59 minuten geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

1 uur geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

2 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

2 uur geleden
VS stoppen vlucht met uitgezette burgers naar Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.

3 uur geleden
Rechtbank in Moskou veroordeelt topfiguren ICC tot lange celstraf

MOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.

4 uur geleden
Turkije roept Rusland op tot gedeeltelijk staakt-het-vuren

ASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.

4 uur geleden