Minister Iran roept op tot staakt-het-vuren in Gaza en Libanon
DAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft in Syrië opgeroepen tot een staakt-het-vuren in de Gazastrook en Libanon. Hij is in het land om te praten over de toegenomen onrust in het Midden-Oosten.
"De belangrijkste kwestie vandaag is een wapenstilstand, vooral in Libanon en Syrië", zei de minister. "Er zijn initiatieven op dit gebied. Er zijn consultaties geweest waarvan we hopen dat ze succesvol zullen zijn." Hij verklaarde dat Israël het grootste obstakel vormt voor vrede en riep de internationale gemeenschap op zich te verzetten tegen de Israëlische "oorlogsmisdaden" om vrede mogelijk te maken.
Het is Araghchi's eerste bezoek aan Syrië, een bondgenoot van Iran, sinds hij in augustus minister werd. Hij was daarvoor in Libanon. De minister verklaarde in Beiroet dat Iran aan de zijde staat van "de vrienden in Libanon" en dat het "noodzakelijk was om dit persoonlijk te zeggen".
Iran steunt Hamas in de Gazastrook en Hezbollah in Libanon. Israël probeert beide bewegingen uit te schakelen. Teheran vuurde afgelopen week een paar honderd raketten af op Israël, dat het merendeel neerhaalde, als reactie op het doden van Hamas- en Hezbollahleiders. Israël dreigt sindsdien met wraak. Het is niet duidelijk hoe de vergeldingsactie eruit gaat zien.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
10 minuten geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
13 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
7 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
7 uur geleden