Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Iran roept op tot staakt-het-vuren in Gaza en Libanon

Minister Iran roept op tot staakt-het-vuren in Gaza en Libanon

DAMASCUS (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft in Syrië opgeroepen tot een staakt-het-vuren in de Gazastrook en Libanon. Hij is in het land om te praten over de toegenomen onrust in het Midden-Oosten.

"De belangrijkste kwestie vandaag is een wapenstilstand, vooral in Libanon en Syrië", zei de minister. "Er zijn initiatieven op dit gebied. Er zijn consultaties geweest waarvan we hopen dat ze succesvol zullen zijn." Hij verklaarde dat Israël het grootste obstakel vormt voor vrede en riep de internationale gemeenschap op zich te verzetten tegen de Israëlische "oorlogsmisdaden" om vrede mogelijk te maken.

Het is Araghchi's eerste bezoek aan Syrië, een bondgenoot van Iran, sinds hij in augustus minister werd. Hij was daarvoor in Libanon. De minister verklaarde in Beiroet dat Iran aan de zijde staat van "de vrienden in Libanon" en dat het "noodzakelijk was om dit persoonlijk te zeggen".

Iran steunt Hamas in de Gazastrook en Hezbollah in Libanon. Israël probeert beide bewegingen uit te schakelen. Teheran vuurde afgelopen week een paar honderd raketten af op Israël, dat het merendeel neerhaalde, als reactie op het doden van Hamas- en Hezbollahleiders. Israël dreigt sindsdien met wraak. Het is niet duidelijk hoe de vergeldingsactie eruit gaat zien.

Meer uit Buitenland

Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

1 uur geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

4 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

5 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

6 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

6 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

7 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

9 uur geleden