Minister houdt vol: vuurwerkhandelaren niet compenseren
DEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven (Milieu) houdt voet bij stuk. Ondanks aandringen van de VVD is ze niet van plan om vuurwerkhandelaren financieel tegemoet te komen. Dit zei ze woensdag in een debat over het vuurwerkverbod in de Tweede Kamer.
VVD-Kamerleden Dilan Yeşilgöz en Erik Ziengs willen dat het kabinet in gesprek gaat met handelaren. Zo zouden zij samen tot een compromis en daarmee compensatie kunnen komen. Van Veldhoven vindt dit geen logische manier van handelen. Ze stelt dat het verbod niet als een verrassing is gekomen en dat handelaren zich er daarom op konden voorbereiden. Premier Mark Rutte zei eerder al dat ondernemers nu eenmaal risico's nemen.
Ook vindt Van Veldhoven het niet nodig dat de overheid een rol speelt bij het vernietigen van het vuurwerk, zoals CDA-Kamerlid Chris van Dam voorstelde. "Wij zijn in principe altijd bereid om te praten en kennis te delen, maar ondernemers zijn zelf verantwoordelijk voor hun voorraden." Het vuurwerk hoeft overigens niet naar Polen om te worden vernietigd, zoals Van Dam in het tv-programma Goedemorgen Nederland suggereerde. Dit kan gewoon in Amsterdam en hoeft ook niet veel te kosten.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
11 uur geleden