Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister houdt vol: vuurwerkhandelaren niet compenseren

Minister houdt vol: vuurwerkhandelaren niet compenseren

DEN HAAG (ANP) - Minister Stientje van Veldhoven (Milieu) houdt voet bij stuk. Ondanks aandringen van de VVD is ze niet van plan om vuurwerkhandelaren financieel tegemoet te komen. Dit zei ze woensdag in een debat over het vuurwerkverbod in de Tweede Kamer.

VVD-Kamerleden Dilan Yeşilgöz en Erik Ziengs willen dat het kabinet in gesprek gaat met handelaren. Zo zouden zij samen tot een compromis en daarmee compensatie kunnen komen. Van Veldhoven vindt dit geen logische manier van handelen. Ze stelt dat het verbod niet als een verrassing is gekomen en dat handelaren zich er daarom op konden voorbereiden. Premier Mark Rutte zei eerder al dat ondernemers nu eenmaal risico's nemen.

Ook vindt Van Veldhoven het niet nodig dat de overheid een rol speelt bij het vernietigen van het vuurwerk, zoals CDA-Kamerlid Chris van Dam voorstelde. "Wij zijn in principe altijd bereid om te praten en kennis te delen, maar ondernemers zijn zelf verantwoordelijk voor hun voorraden." Het vuurwerk hoeft overigens niet naar Polen om te worden vernietigd, zoals Van Dam in het tv-programma Goedemorgen Nederland suggereerde. Dit kan gewoon in Amsterdam en hoeft ook niet veel te kosten.

Meer uit Binnenland

Parlement viert samen met koning 80 jaar vrijheid en democratie

DEN HAAG (ANP) - In de Grote Kerk in Den Haag vieren politici dat het precies tachtig jaar geleden is dat het parlement voor de eerste keer na de Tweede Wereldoorlog weer bijeenkwam. Ook koning Willem-Alexander en prinses Amalia zijn donderdagochtend aanwezig bij de Bijzondere Verenigde Vergadering van de Eerste en de Tweede Kamer samen.

9 minuten geleden
Van Weel pleit in Brussel voor sancties tegen Soedan

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) gaat donderdag in Brussel pleiten voor sancties tegen Soedan. Dat gaat hij doen tijdens de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. "Ik denk dat we het er wel over eens zijn dat we in ieder geval de hoofddaders van het gruwelijke geweld in Soedan moeten aanpakken", zei hij voor het begin van de vergadering in Brussel. Het opleggen van sancties tegen hen is "wel het minste wat we kunnen doen", zei Van Weel.

10 minuten geleden
Vijf aanhoudingen voor subsidiefraude aardbevingsschade

GRONINGEN (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft eerder deze week vijf mannen opgepakt op verdenking van subsidiefraude rondom aardbevingsschade in Groningen. Ze zouden onterecht ruim driehonderd subsidieaanvragen hebben ingediend en daarmee meer dan 1 miljoen euro hebben ontvangen.

1 uur geleden
Kabinet overweegt bedenktijd voor kopers van grond

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een bedenktijd in te voeren voor mensen die grond willen kopen. Dat zou malafide grondspeculatie kunnen tegengaan, schrijft demissionair minister van Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer in een brief aan de Tweede Kamer. Keijzer wil ook informatie over dubieuze grondhandel delen op overheidswebsites en sociale media.

1 uur geleden
Demonstratie tegen wapenbeurs Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Op het plein bij evenementencentrum Ahoy in Rotterdam demonstreren enkele tientallen leden van verschillende actiegroepen tegen de jaarlijkse wapenbeurs NIDV Exhibition for Defence and Security (NEDS).

1 uur geleden
Rijkswaterstaat houdt eerste regionale strooiactie van seizoen

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat zijn woensdag en in de nacht van woensdag op donderdag uitgerukt voor de eerste strooiactie van het najaar. Er is gestrooid in het noorden, het oosten en een deel van Limburg. In totaal gaat het donderdagochtend om 735.211 kilo strooizout.

2 uur geleden
Amsterdam trekt geld uit voor meer hiv-preventie

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat meer geld steken in de preventie van hiv-besmettingen. Dat laat zorgwethouder Alexander Scholtes weten in reactie op een bericht van Stichting hiv monitoring (SHM) van Amsterdam UMC. Daaruit blijkt dat het aantal nieuwe gevallen van hiv niet meer daalt en dat het mogelijk gaat stijgen.

2 uur geleden