Minister houdt vast aan huidige covid-regeling zorgpersoneel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet geen reden om de compensatieregeling voor zorgpersoneel met langdurige covid aan te passen. Minister Conny Helder (Langdurige Zorg) zei in de Tweede Kamer ernaar te streven de vergoeding van 15.000 euro nog dit jaar uit te betalen. Ze gaat nog wel nadenken of het bedrag iets hoger moet worden om de hoge inflatie te corrigeren.
Het geld is bestemd voor zorgpersoneel dat in de eerste golf van corona langdurige covid heeft opgelopen. Er komt alleen voor deze groep een regeling omdat zij veelvuldig en intensief contact had met corona-patiƫnten, zei Helder. Het risico dat zij liepen was "significant groter" dan andere mensen die doorwerkten.
Een deel van de oppositie vindt de regeling onvoldoende, net als de vakbond FNV. Volgens PvdA'er Julian Bushoff zou het bedrag hoger moeten zijn en zouden er meer beroepsgroepen voor in aanmerking moeten komen. Coalitiepartijen VVD en D66 zijn tevreden, maar vinden wel dat er vaart moet worden gemaakt met de uitvoering van de "complexe regeling".
De eerste golf was "zeer uniek", zegt Helder. Er was nog weinig bekend over het virus en er was een gebrek aan beschermingsmiddelen. Het kabinet voelt volgens de minister een "morele verplichting" om het zorgpersoneel dat in deze periode ziek is geworden te helpen. Helder hoopt dat vanaf september de compensatie kan worden aangevraagd.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.
4 dagen geledenVEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiƫnten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.
4 dagen geledenHEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.
1 week geleden