Minister houdt vast aan concentratie kinderhartchirurgie
DEN HAAG (ANP) - Minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) houdt vast aan het plan van zijn voorganger om de kinderhartchirurgie in het Universitair Medisch Centrum Utrecht en het ErasmusMC in Rotterdam te concentreren. Dat voorstel leidde tot verzet in Groningen.
Door het plan verdwijnt de kinderhartchirurgie uit de academische ziekenhuizen in Groningen, Amsterdam en Leiden. "Het waarborgen van de kwaliteit van zorg voor zowel kinderen als volwassenen met aangeboren hartafwijkingen" is de belangrijkste reden voor de concentratie, schrijft Kuipers aan de Kamer.
Volgens de bewindsman is de concentratie van zorg "onvermijdelijk" om de kwaliteit te kunnen blijven garanderen. Hij wijst er verder op dat alleen de operaties in Rotterdam en Utrecht worden geconcentreerd. "Een groot deel van de zorg, waaronder diagnostiek, voor- en nazorg en controles, kan nog steeds in het eigen ziekenhuis worden geboden."
Digitale petitie
RTV Noord meldde dinsdag dat meer dan 350 volwassenen met een aangeboren hartafwijking en ouders van kinderen met een hartafwijking een brief aan Kuipers hebben gestuurd met de vraag om meer onderzoek te doen naar het weghalen van kinderhartchirurgie uit Groningen. Een digitale petitie om de afdeling in Groningen te houden werd meer dan 200.000 keer ondertekend.
"Hoe ongemakkelijk het ook is: de geografische spreiding is bij de concentratie van deze vorm van zorg niet van doorslaggevend belang", laat Kuipers de Kamer weten. De kinderhartoperaties zijn in de meeste gevallen planbaar.
Kuipers verwacht de Kamer in het voorjaar een regeling te kunnen voorleggen waarin het plan wordt geregeld. Tot de Kamer daarop heeft kunnen reageren zal hij geen onomkeerbare stappen nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft voorlopig geen dwangsom te betalen aan gedupeerden van de toeslagenaffaire die te lang wachten op een beslissing over schadevergoeding. De dwangsommen worden opgeschort tot 3 juni volgend jaar. Dat heeft de Raad van State woensdag bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil alternatieven voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties bespreken met de Tweede Kamer. Op het voorstel voor zo'n verbod kwam veel kritiek, schrijven ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) en David van Weel (Justitie, VVD) in een Kamerbrief. Een woordvoerder van minister Heerma zegt nog niet of het wetsvoorstel definitief van de baan is.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het aantal verkeersovertredingen is in de eerste vier maanden van dit jaar met 13 procent toegenomen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). In totaal werden van januari tot en met april dit jaar bijna 2,6 miljoen overtredingen geconstateerd, tegen een kleine 2,3 miljoen in die periode in 2025.
2 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag hebben 62 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond overnacht. Dat zijn er drie minder dan een nacht eerder. De gemeente Borger-Odoorn heeft de sporthal van maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel terechtkunnen.
3 uur geleden