
Minister Hoekstra praat met ABN AMRO over gevolgen schikking
DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) gaat in gesprek met ABN AMRO, De Nederlandsche Bank en staatsaandeelhouder NLFI over de megaschikking die ABN AMRO heeft getroffen met het Openbaar Ministerie. De bank heeft afgesproken 480 miljoen euro te betalen, omdat ze tekortschoot bij het tegengaan van witwassen.
"De conclusies van het OM zijn helder en zeer pijnlijk", schrijft Hoekstra hierover op. " ABN AMRO is ernstig tekortgeschoten in haar poortwachtersrol. Banken dienen de integriteit van ons financiële stelsel als poortwachters te bewaken en te beschermen. Dit raakt het vertrouwen dat burgers moeten kunnen hebben in het financiële systeem."
Het gesprek met DNB, ABN AMRO en NLFI zal zich richten op "de gevolgen" van de schikking.
Afspraken
De bank heeft maatregelen genomen om witwassen beter tegen te gaan, en heeft beloofd "daar blijvend hard aan te werken", zegt Hoekstra. ABN AMRO heeft samen met DNB samen afspraken gemaakt om de problemen op te lossen. Het concern ligt op schema, en zal het programma naar verwachting eind volgend jaar hebben afgerond.
ABN AMRO is voor meer dan de helft in handen van de Nederlandse staat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
36 minuten geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - ExxonMobil schort 100 miljoen euro aan investeringen voor plasticrecyclingprojecten in Rotterdam en Antwerpen op. Het Amerikaanse olie- en gasconcern wil op de twee bestaande locaties jaarlijks 80.000 ton plasticafval verwerken. Maar het kan projecten van deze grootte volgens een topbestuurder niet hervatten zonder dat EU-regels worden aangepast.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse economie heeft over het afgelopen jaar bijna 290 miljard euro aan schade opgelopen door cyberaanvallen. Dat meldt de Duitse IT-brancheorganisatie Bitkom in een rapport. Die cyberaanvallen worden volgens Bitkom steeds vaker uitgevoerd door buitenlandse inlichtingendiensten. Vooral Rusland en China zouden hier vaak achter zitten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie legt een uitzendbureau uit Gelderland tijdelijk stil, omdat de betalingen aan uitzendkrachten en de administratie van het bedrijf niet op orde waren. Het uitzendbureau mag vanwege de overtredingen twee maanden geen personeel uitlenen en krijgt een boete van 153.000 euro.
4 uur geleden