Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Hoekstra naar Finland en Baltische staten

Minister Hoekstra naar Finland en Baltische staten

DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) brengt maandag een bezoek aan Finland, Estland en Letland. Een dag later is hij in Litouwen waar Nederlandse militairen gestationeerd zijn.

De vier landen grenzen aan Rusland en maken zich zorgen over hun veiligheid na de Russische invasie in Oekraïne. De NAVO heeft haar inmiddels aanwezigheid in de Baltische staten versterkt. Finland is geen lid van de NAVO, maar haalt de banden met de VS aan.

Hoekstra spreekt in Helsinki zijn ambtsgenoot Pekka Haavisto. Daarna reist hij door naar Estland voor een onderhoud met premier Kaja Kallas. Zij riep eerder de NAVO op om permanent troepen te gaan legeren in de Baltische staten.

In Letland staat een ontmoeting met minister Edgars Rinkevics van Buitenlandse Zaken op de agenda. Ook brengen Rinkevics en Hoekstra een bezoek aan de ambassade van Oekraïne om hun steun te betuigen.

Dinsdag heeft Hoekstra een onderhoud met onder anderen de Belarussische oppositieleider in ballingschap, Svetlana Tichanovskaja. Vanuit Belarus zijn Russische troepen Oekraïne binnengetrokken. Daarom wordt het bewind in Minsk nieuwe sancties opgelegd.

De reis wordt afgesloten bij de ongeveer 270 Nederlandse militairen in Rukla. Die zijn hier al meer meer dan vijf jaar permanent aanwezig om de Russen af te schrikken en de Litouwers gerust te stellen.

Meer uit Politiek

Schoof belt met Egyptische president over hongersnood Gaza

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft met de Egyptische president Abdel Fatah al-Sisi gebeld over de hongersnood in de Gazastrook. Schoof en al-Sisi bespraken onder meer de noodhulp die Egypte levert aan Gaza, en de rol die het land speelt in onderhandelingen tussen Hamas en Israël.

1 dag geleden
Bruins gaat door met leesfonds na goede ervaringen met proef

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins (NSC) gaat door met een regeling om lezen te stimuleren, nadat dit naar zijn tevredenheid is uitgeprobeerd. Van 2025 tot en met 2028 trekt de demissionaire bewindsman jaarlijks 850.000 euro hiervoor uit. Organisaties kunnen hiermee subsidie aanvragen voor activiteiten als leesclubs en workshops creatief schrijven.

2 dagen geleden
CDA lijkt in peilingen voorbij VVD te klimmen

DEN HAAG (ANP) - Het CDA lijkt in de peilingen voorbij de VVD te zijn geklommen. In de Peilingwijzer, een combinatie van de peilingen van Ipsos I&O en Verian/EenVandaag, staat het CDA op 21 tot 25 zetels. De VVD is juist gedaald naar 20 tot 24 zetels.

3 dagen geleden
Nederland wil handelsdeel Israël-verdrag opschorten vanwege Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat in Brussel pleiten voor het opschorten van het handelsdeel van het verdrag tussen Israël en de Europese Unie, vanwege de "vreselijke humanitaire" situatie in Gaza. Dat heeft demissionair buitenlandminister Caspar Veldkamp gezegd. Volgens de NSC-minister gaat het om "vele miljarden aan Israëlische export".

4 dagen geleden
Israël: Nederland ruilt vriendschap in voor openlijke vijandschap

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft in een gesprek met de Nederlandse ambassadeur gezegd het te betreuren dat Nederland ervoor kiest om een "langdurige vriendschap met Israël in te ruilen voor openlijke vijandschap". Israël had de ambassadeur ontboden nadat Nederland had aangekondigd inreisverboden te willen opleggen aan de extremistische ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën).

4 dagen geleden
Kamer onderbreekt reces voor debat over Gaza

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt het zomerreces voor een commissiedebat over de humanitaire situatie in Gaza. Een meerderheid steunde dinsdag een verzoek daartoe van SP-Kamerlid Sarah Dobbe, melden meerdere Kamerleden. VVD, CDA en ChristenUnie willen wel eerst meer informatie van de Europese Commissie en het kabinet. Het debat is waarschijnlijk volgende week.

4 dagen geleden
Opnieuw debat aangevraagd over Gaza, ditmaal door de SP

DEN HAAG (ANP) - SP-Kamerlid Sarah Dobbe heeft een debat aangevraagd over de oorlog in Gaza. Vorige week wilden GroenLinks-PvdA en D66 ook al dat de Tweede Kamer het zomerreces zou onderbreken voor een debat, maar hun aanvraag kreeg niet genoeg steun.

4 dagen geleden