Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Helder spreekt zich uit tegen komst Super League

Minister Helder spreekt zich uit tegen komst Super League

ZEIST (ANP) - Minister Conny Helder van Sport heeft zich woensdag uitgesproken tegen de komst van een mogelijke Super League in het voetbal. Dat deed de VVD-bewindsvrouw tijdens een commissiedebat over het sportbeleid.

De KNVB, Eredivisie CV, Keuken Kampioen Divisie, spelersvakbond VVCS en het Supporterscollectief Nederland hadden Helder eerder verzocht zich bij het Hof van Justitie van de Europese Unie uit te spreken tegen de opzet van een 'gesloten' competitie voor een select aantal Europese topclubs. Ruim een jaar geleden kondigden twaalf clubs aan een Super League te willen starten, maar onder druk van bonden, overheden en supporters trokken heel wat van die clubs zich al snel terug.

Het Hof van Justitie van de Europese Unie buigt zich op verzoek van een Spaanse rechter over de zaak. Over een aantal weken vindt een hoorzitting plaats. Volgens de KNVB gaat de Duitse overheid gebruik maken van het spreekrecht tijdens de hoorzitting. Of Nederland dat ook gaat doen, is niet duidelijk.

Financiële solidariteit

Officieel zijn alleen de Spaanse clubs Real Madrid en FC Barcelona en de Italiaanse ploeg Juventus nog betrokken bij de plannen voor een lucratieve Super League. De zes Engelse clubs die wilden meedoen, trokken zich vorig jaar al snel terug vanwege grootschalige supportersprotesten. De Super League met vaste deelnemers zou een concurrent worden van de Champions League, waarvoor clubs zich via hun nationale competitie moeten plaatsen.

"Een initiatief gedreven door persoonlijk en financieel gewin van enkele clubs en niet door de algehele waarden die gelden binnen de Europese sportlandschap; sportiviteit, solidariteit en open competitie", staat in de brief aan de minister. "Het voorstel is niet goed voor de toekomst van het Nederlands voetbal. De komst van een Super League pakt zeer slecht uit voor de financiële solidariteit tussen de breedte en de top van het voetbal, de positie en clubliefde van supporters en het gehele voetbalecosysteem in Nederland komt hiermee ernstig in gevaar. Het voetbal is een sterke verbindende factor in ons land. Als de Super League er komt, dan raakt dit verloren."

Het Europees Parlement sprak zich eind vorig jaar uit tegen "afscheidende competities" als de Super League.

Meer uit Voetbal

Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

1 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

3 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

17 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

17 uur geleden
Hekkensluiter Heracles Almelo en FC Utrecht delen de punten (0-0)

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.

18 uur geleden
Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

22 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

23 uur geleden