Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Helder spreekt waardering uit voor signalen sportwereld

Minister Helder spreekt waardering uit voor signalen sportwereld

DEN HAAG (ANP) - Conny Helder, de minister voor Langdurige Zorg en Sport, heeft haar waardering uitgesproken voor de signalen die de Nederlandse sport heeft afgegeven met betrekking tot de situatie in Oekraïne. Samen met 37 landen heeft ze een verklaring ondertekend om de aanval van Rusland te veroordelen.

"De (inter)nationale sport is unaniem in het uitspreken van haar afschuw. Internationale organisaties zoals IOC, FIFA en UEFA lopen voorop in maatregelen met betrekking tot het weren van sporters en sportploegen die gelieerd zijn aan Rusland en Belarus", schrijft Helder in een brief aan de Tweede Kamer.

"Ook de Nederlandse sportkoepels zoals NOC*NSF en KNVB volgden snel met een stevig en duidelijk signaal. Ik wil hierbij mijn grote waardering uitspreken voor de voortvarendheid en unanimiteit van de Nederlandse sport hierin. Sport zou moeten verbinden, verbroederen en inspireren. Met deze gezamenlijke verklaring laten wij ook zien dat deze waarden lijnrecht staan tegenover de recente ontwikkelingen in Oekraïne."

Bonden als het IOC en de FIFA legden de Russische en Belarussische sporters al snel na de inval sancties op. Zo mogen de Russische voetballers niet deelnemen aan de play-offs voor het WK voetbal. De para-atleten uit Rusland en Belarus zijn geweerd van de Paralympische Spelen.

Meer uit Sport

IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

1 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

1 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

3 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

3 uur geleden
Noorwegen evenaart record van zestien keer goud, Nederland vijfde

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor de zestiende keer een gouden medaille gewonnen. Dat gebeurde bij de teamsprint op de Noordse combinatie. Noorwegen evenaarde daarmee de prestatie van de vorige Winterspelen in 2022 in Beijing, toen de Scandinaviërs op een recordaantal van zestien gouden plakken uitkwamen.

3 uur geleden
Nuis is meer dan tevreden met 'hoogst haalbare' bronzen medaille

MILAAN (ANP) - Voor Kjeld Nuis voelt het brons op de 1500 meter bij de Spelen van Milaan alsof hij goud heeft gewonnen. De 36-jarige schaatser pakte na zijn olympische titels van Pyeongchang en Beijing voor de derde Spelen op rij een medaille op de schaatsmijl. "Het meest realistische vandaag was brons en als ik dat dan haal, heb ik het hoogst haalbare gepresteerd. Dan moet je supertrots zijn."

4 uur geleden
Oranje-schaatsers op Spelen voor het eerst sinds 1994 zonder goud

MILAAN (ANP) - De Oranje-schaatsers hebben bij de Winterspelen in Milaan voor het eerst geen gouden medaille gewonnen op de vijf individuele afstanden. In 1994 kwam het voor het laatst voor dat Nederland niet wist te winnen op de 500, 1000, 1500, 5000 en 10.000 meter.

4 uur geleden