Minister Helder spreekt waardering uit voor signalen sportwereld
DEN HAAG (ANP) - Conny Helder, de minister voor Langdurige Zorg en Sport, heeft haar waardering uitgesproken voor de signalen die de Nederlandse sport heeft afgegeven met betrekking tot de situatie in Oekraïne. Samen met 37 landen heeft ze een verklaring ondertekend om de aanval van Rusland te veroordelen.
"De (inter)nationale sport is unaniem in het uitspreken van haar afschuw. Internationale organisaties zoals IOC, FIFA en UEFA lopen voorop in maatregelen met betrekking tot het weren van sporters en sportploegen die gelieerd zijn aan Rusland en Belarus", schrijft Helder in een brief aan de Tweede Kamer.
"Ook de Nederlandse sportkoepels zoals NOC*NSF en KNVB volgden snel met een stevig en duidelijk signaal. Ik wil hierbij mijn grote waardering uitspreken voor de voortvarendheid en unanimiteit van de Nederlandse sport hierin. Sport zou moeten verbinden, verbroederen en inspireren. Met deze gezamenlijke verklaring laten wij ook zien dat deze waarden lijnrecht staan tegenover de recente ontwikkelingen in Oekraïne."
Bonden als het IOC en de FIFA legden de Russische en Belarussische sporters al snel na de inval sancties op. Zo mogen de Russische voetballers niet deelnemen aan de play-offs voor het WK voetbal. De para-atleten uit Rusland en Belarus zijn geweerd van de Paralympische Spelen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
5 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
14 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
18 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
21 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
23 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden