Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Helder spreekt over energielevering in Qatar

Minister Helder spreekt over energielevering in Qatar

DOHA (ANP) - Sportminister Conny Helder heeft een ontmoeting gehad met Soltan bin Saad Al-Muraikhi, minister van staat voor Buitenlandse Zaken van Qatar. "We hadden een goed gesprek over samenwerking, mensenrechten, energielevering en gezondheidszorg", laat ze weten. "Ook heb ik hem bedankt voor de hulp bij onze evacuaties uit Afghanistan."

Helder bezocht dinsdagavond het laatste groepsduel van het Nederlands elftal met Qatar (2-0) op het WK. Ze bekeek het duel met een OneLove-speldje in plaats van een OneLove-band omdat ze dat het beste bij haar vindt passen. "Het speldje draag ik vaker. Voor deze wedstrijd vond ik dat het meest logische om te doen."

Helder was niet verbaasd toen de Qatarese minister die dinsdag naast haar zat in het Al Bayt-stadion, kort voor aanvang van de WK-wedstrijd tussen Nederland en Qatar (2-0) een Palestijnse armband omdeed. "Dat is vaker hier gezien. De afgelopen week is er een sterke reactie gekomen op de OneLove-campagne."

Sjaal

De Palestijnse band kwam beter in beeld dan het speldje van Helder, dat niet de hele wedstrijd zichtbaar was omdat ze ook een oranje sjaal droeg die het OneLove-symbool soms bedekte. Op haar sjaal stond de tekst: Nevermind (laat maar). Die boodschap was wel duidelijk zichtbaar. Helder had voor die sjaal gekozen vanwege de kleur", vertelde ze. "Ik was mezelf niet bewust dat deze tekst erop stond en wilde al helemaal die tekst niet bewust laten zien."

De OneLove-campagne, die staat voor inclusie en diversiteit, is een idee van voetbalbond KNVB. Het was de bedoeling dat verdediger Virgil van Dijk en aanvoerders van zes andere Europese landen de OneLove-band op het WK zouden dragen. De FIFA dreigde echter met straffen, waardoor de landen ervan af zagen. De ophef over het verbieden van de band is niet goed gevallen in Qatar, merkte Helder. "Maar verder hebben we gewoon met elkaar gesproken. Dat ging op een hele goede manier."

Constructief

Voor het duel met Qatar sprak Helder met de ministers van Arbeid en Sociale Zaken va Qatar en een groep arbeidsmigranten. Ook zat ze aan tafel met de top van ILO, de arbeidsorganisatie van de Verenigde Naties, die zich wereldwijd inzet voor sociale rechtvaardigheid. "Dat waren open en constructieve gesprekken", vertelde ze. "We hebben erover gesproken waarom de hervormingen nodig zijn en hoe ze die hervormingen willen implementeren. Ik heb daarmee een heel mooi compleet beeld gekregen. Dingen konden gezegd worden, het was echt constructief."

Helder ontmoet woensdag ook de leiding van de KNVB in Doha en vliegt vervolgens terug naar Nederland.

Meer uit Politiek

Geen geld voor nieuw sirenesysteem, luchtalarm verdwijnt in 2028

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.

40 minuten geleden
Opnieuw aangifte tegen Markuszower om uitspraak over Palestijnen

AMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.

2 uur geleden
Sjoerdsma: EU moet meer solidariteit met vluchtelingen tonen

BRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.

3 uur geleden
ProVeenendaal bij Raad van State: nu al last van naamsverwarring

DEN HAAG (ANP) - ProVeenendaal heeft maandag namens een groep lokale Pro-partijen bij de Raad van State gepleit tegen de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. De fusiepartij is omgedoopt tot Progressief Nederland, kortweg PRO. De lokale partijen zeggen nu al last te hebben van naamsverwarring. De Kiesraad vindt het aan de lokale centrale stembureaus om hierover te oordelen bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen in 2030.

3 uur geleden
Kabinet overlegt met gemeenten na geweld bij asielzoekerscentra

DEN HAAG (ANP) - Een deel van het kabinet overlegt maandagavond op het Catshuis met lokale en provinciale bestuurders over de oplopende spanningen rond asielzoekerscentra. Naast premier Rob Jetten neemt ook voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) aan het gesprek deel.

4 uur geleden
Vicevoorzitter VNG: uitspraken politici asielopvang gevaarlijk

HILVERSUM (ANP) - Mark Boumans, burgemeester van Doetinchem (VVD) en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), vindt de uitspraak van Ruben Brekelmans (VVD) over de opvang van asielzoekers "gevaarlijk", zei hij in het tv-programma Buitenhof. Hij vindt dit niet alleen van Brekelmans, maar ook van Kamerleden en fractievoorzitters van rechtsere partijen die "het land intrekken en zeggen dat de wet kennelijk niet geldt". Brekelmans zei eerder dat het aan gemeenten zelf is om te bepalen of ze wel of geen asielopvang willen.

1 dag geleden
Letse president kiest oppositielid voor premierschap

RIGA (ANP/RTR/AFP) - De Letse president Edgars Rinkēvičs heeft Andris Kulbergs, lid van de conservatieve oppositie, voorgedragen als de volgende minister-president. De zittende premier Evika Siliņa maakte deze week bekend terug te treden na een politieke crisis rond Oekraïense drones die het Letse luchtruim waren binnengevlogen.

2 dagen geleden