Minister Helder spreekt over energielevering in Qatar
DOHA (ANP) - Sportminister Conny Helder heeft een ontmoeting gehad met Soltan bin Saad Al-Muraikhi, minister van staat voor Buitenlandse Zaken van Qatar. "We hadden een goed gesprek over samenwerking, mensenrechten, energielevering en gezondheidszorg", laat ze weten. "Ook heb ik hem bedankt voor de hulp bij onze evacuaties uit Afghanistan."
Helder bezocht dinsdagavond het laatste groepsduel van het Nederlands elftal met Qatar (2-0) op het WK. Ze bekeek het duel met een OneLove-speldje in plaats van een OneLove-band omdat ze dat het beste bij haar vindt passen. "Het speldje draag ik vaker. Voor deze wedstrijd vond ik dat het meest logische om te doen."
Helder was niet verbaasd toen de Qatarese minister die dinsdag naast haar zat in het Al Bayt-stadion, kort voor aanvang van de WK-wedstrijd tussen Nederland en Qatar (2-0) een Palestijnse armband omdeed. "Dat is vaker hier gezien. De afgelopen week is er een sterke reactie gekomen op de OneLove-campagne."
Sjaal
De Palestijnse band kwam beter in beeld dan het speldje van Helder, dat niet de hele wedstrijd zichtbaar was omdat ze ook een oranje sjaal droeg die het OneLove-symbool soms bedekte. Op haar sjaal stond de tekst: Nevermind (laat maar). Die boodschap was wel duidelijk zichtbaar. Helder had voor die sjaal gekozen vanwege de kleur", vertelde ze. "Ik was mezelf niet bewust dat deze tekst erop stond en wilde al helemaal die tekst niet bewust laten zien."
De OneLove-campagne, die staat voor inclusie en diversiteit, is een idee van voetbalbond KNVB. Het was de bedoeling dat verdediger Virgil van Dijk en aanvoerders van zes andere Europese landen de OneLove-band op het WK zouden dragen. De FIFA dreigde echter met straffen, waardoor de landen ervan af zagen. De ophef over het verbieden van de band is niet goed gevallen in Qatar, merkte Helder. "Maar verder hebben we gewoon met elkaar gesproken. Dat ging op een hele goede manier."
Constructief
Voor het duel met Qatar sprak Helder met de ministers van Arbeid en Sociale Zaken va Qatar en een groep arbeidsmigranten. Ook zat ze aan tafel met de top van ILO, de arbeidsorganisatie van de Verenigde Naties, die zich wereldwijd inzet voor sociale rechtvaardigheid. "Dat waren open en constructieve gesprekken", vertelde ze. "We hebben erover gesproken waarom de hervormingen nodig zijn en hoe ze die hervormingen willen implementeren. Ik heb daarmee een heel mooi compleet beeld gekregen. Dingen konden gezegd worden, het was echt constructief."
Helder ontmoet woensdag ook de leiding van de KNVB in Doha en vliegt vervolgens terug naar Nederland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Mona Keijzer gaat na haar vertrek bij BBB vooralsnog niet bij een andere partij. "Je weet nooit hoe het in het leven loopt, maar ik stap niet zomaar weer in een nieuw avontuur met mensen die ik allemaal niet ken", zei ze in een verklaring.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten erkent dat wat betreft de AOW-plannen uit het coalitieakkoord "een opening vanuit het kabinet" nodig is om de relatie met de vakbonden te herstellen. FNV, CNV en VCP hebben alle gesprekken opgeschort zolang het voornemen om de AOW-leeftijd volledig te laten meestijgen met de levensverwachting niet volledig van tafel gaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israƫl.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
15 uur geleden