Minister Helder spreekt over energielevering in Qatar
DOHA (ANP) - Sportminister Conny Helder heeft een ontmoeting gehad met Soltan bin Saad Al-Muraikhi, minister van staat voor Buitenlandse Zaken van Qatar. "We hadden een goed gesprek over samenwerking, mensenrechten, energielevering en gezondheidszorg", laat ze weten. "Ook heb ik hem bedankt voor de hulp bij onze evacuaties uit Afghanistan."
Helder bezocht dinsdagavond het laatste groepsduel van het Nederlands elftal met Qatar (2-0) op het WK. Ze bekeek het duel met een OneLove-speldje in plaats van een OneLove-band omdat ze dat het beste bij haar vindt passen. "Het speldje draag ik vaker. Voor deze wedstrijd vond ik dat het meest logische om te doen."
Helder was niet verbaasd toen de Qatarese minister die dinsdag naast haar zat in het Al Bayt-stadion, kort voor aanvang van de WK-wedstrijd tussen Nederland en Qatar (2-0) een Palestijnse armband omdeed. "Dat is vaker hier gezien. De afgelopen week is er een sterke reactie gekomen op de OneLove-campagne."
Sjaal
De Palestijnse band kwam beter in beeld dan het speldje van Helder, dat niet de hele wedstrijd zichtbaar was omdat ze ook een oranje sjaal droeg die het OneLove-symbool soms bedekte. Op haar sjaal stond de tekst: Nevermind (laat maar). Die boodschap was wel duidelijk zichtbaar. Helder had voor die sjaal gekozen vanwege de kleur", vertelde ze. "Ik was mezelf niet bewust dat deze tekst erop stond en wilde al helemaal die tekst niet bewust laten zien."
De OneLove-campagne, die staat voor inclusie en diversiteit, is een idee van voetbalbond KNVB. Het was de bedoeling dat verdediger Virgil van Dijk en aanvoerders van zes andere Europese landen de OneLove-band op het WK zouden dragen. De FIFA dreigde echter met straffen, waardoor de landen ervan af zagen. De ophef over het verbieden van de band is niet goed gevallen in Qatar, merkte Helder. "Maar verder hebben we gewoon met elkaar gesproken. Dat ging op een hele goede manier."
Constructief
Voor het duel met Qatar sprak Helder met de ministers van Arbeid en Sociale Zaken va Qatar en een groep arbeidsmigranten. Ook zat ze aan tafel met de top van ILO, de arbeidsorganisatie van de Verenigde Naties, die zich wereldwijd inzet voor sociale rechtvaardigheid. "Dat waren open en constructieve gesprekken", vertelde ze. "We hebben erover gesproken waarom de hervormingen nodig zijn en hoe ze die hervormingen willen implementeren. Ik heb daarmee een heel mooi compleet beeld gekregen. Dingen konden gezegd worden, het was echt constructief."
Helder ontmoet woensdag ook de leiding van de KNVB in Doha en vliegt vervolgens terug naar Nederland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Gesprekken tussen boerenorganisaties LTO en NAJK en landbouwminister Jaimi van Essen over mogelijke aanpassingen aan zijn stikstofplannen zijn nog steeds niet afgerond. Na een nachtelijke ronde onderhandelingen praten de boerenvertegenwoordigers en de D66-minister vrijdagochtend verder, zeggen bronnen rond het overleg tegen het ANP.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.
19 uur geleden