Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister hekelt snelle conclusie over uitbraak verpleeghuizen

Minister hekelt snelle conclusie over uitbraak verpleeghuizen

DEN HAAG (ANP) - Het stuit minister Martin van Rijn voor Medische Zorg en Sport tegen de borst dat het hoge aantal coronabesmettingen in verpleeghuizen al snel geweten wordt aan het tekort aan beschermingsmiddelen. Want volgens hem staat dat nog niet vast, zegt de minister in een interview met De Telegraaf.

"Er was overal schaarste. Dan moet je verdelen", zegt Van Rijn over de beschermingsmiddelen, zoals mondkapjes. "En dan is het ook logisch dat die verdeling gaat naar daar waar de meeste patiënten komen. Weet u nog dat we destijds ongelofelijk aan het worstelen waren met de ic-capaciteit?"

Op de vraag of de verpleeghuizen daarbij uit het oog zijn verloren antwoordt de minister: "Waar ik een beetje moeite mee heb, is dat er een verband wordt gelegd tussen die beschermingsmiddelen en de piek van besmettingen in verpleeghuizen." Want of dat verband er ook is "weten we niet", aldus Van Rijn, die het handelen van het kabinet nu nog niet wil evalueren. "Je moet terugkijken, maar dan op een moment waarop je enige afstand hebt. Niet als je er middenin zit."

Hoe de Nederlandse overheid en andere betrokken partijen de coronacrisis hebben aangepakt, zal door de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) worden onderzocht, zo werd donderdag bekend. Justitieminister Ferd Grapperhaus had de OVV om een "onafhankelijke evaluatie" gevraagd. Diverse politieke partijen hadden onder meer vragen over de inzet van coronatests en mondkapjes en over de verpleeghuizen, die aanvankelijk veel minder aandacht kregen dan de intensivecareafdelingen in de ziekenhuizen. Onder meer de PVV en 50PLUS dringen aan op een parlementaire enquête.

Meer uit Politiek

Rob Oudkerk en Ronald Plasterk genomineerd voor Fortuynprijs

DEN HAAG (ANP) - De oud-politici Rob Oudkerk en Ronald Plasterk (beiden PvdA) maken dit jaar kans op de Pim Fortuyn Prijs. Ook opiniemaker Marianne Zwagerman en schrijver Keyvan Shahbazi zijn genomineerd.

15 uur geleden
Schoof: echo verleden laat ons overdenken wat herdenken betekent

AMSTERDAM (ANP) - Premier Dick Schoof zei tijdens zijn toespraak bij de herdenking op de Dam in Amsterdam dat het de echo uit het verleden is die mensen oproept om tachtig jaar na de bevrijding te blijven herdenken. "En te overdenken wat dit in het hier en nu voor ons betekent. In ons eigen leven. In onze eigen keuzes. In alle grote en kleine daden van menselijkheid", aldus Schoof. De premier houdt eens in de vijf jaar een toespraak bij de Nationale Dodenherdenking.

2 dagen geleden
Tientallen mensen keren Schoof rug toe bij toespraak op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben premier Dick Schoof de rug toegekeerd toen hij zijn toespraak hield tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam. Ook toen PVV'er en Tweede Kamervoorzitter Martin Bosma vlak daarna een krans legde draaiden zij zich om. Activist Frank van der Linde had hiertoe opgeroepen, omdat hij vindt dat de dodenherdenking niet gekaapt mag worden "door extreemrechts die medeplichtig is aan de genocide in Gaza".

2 dagen geleden
Persoon schreeuwt na toespraak Schoof op Dam

AMSTERDAM (ANP) - Na de toespraak van premier Dick Schoof tijdens de Nationale Herdenking op de Dam riep iemand vanuit het publiek: "Schande, bloed aan je handen!" Dat hoorde een ANP-verslaggever. Ook daarna werd nog iets geroepen vanuit het publiek. Onduidelijk is wat.

2 dagen geleden
Meer dan ton opgehaald voor Efteling-uitje azc-kinderen

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Binnen enkele uren is meer dan 100.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in Sint Annaparochie toch naar pretpark de Efteling te kunnen laten gaan. Vier crowdfundingacties op GoFundMe hadden even voor 13.45 uur zaterdag samen bijna 104.000 euro ingezameld.

3 dagen geleden
COA: giften voor Efteling-uitje hartverwarmend, maar niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zegt dat inzamelingsacties om een uitje naar pretpark de Efteling voor jongeren uit een Fries asielzoekerscentrum mogelijk te maken, niet nodig zijn. Verschillende crowdfundingsacties hebben inmiddels bij elkaar tienduizenden euro's opgeleverd. Van een uitje naar de Efteling blijft geen sprake, zegt het COA.

3 dagen geleden
Donateurs brengen tienduizenden euro's bijeen voor Efteling-uitje

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Via meerdere crowdfundingacties is al circa 84.000 euro opgehaald om kinderen van een asielzoekerscentrum in de Friese plaats Sint Annaparochie alsnog een uitje naar pretpark de Efteling te geven. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) trok een plan daarvoor eerder terug omdat asielminister Marjolein Faber dat een snoepreisje noemde. "Geen sprake van", oordeelde ze op X.

3 dagen geleden