Minister Heinen van Financiën in Brussel: Nederland blijft streng
BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Nederlandse regering blijft in Brussel op begrotingsdiscipline hameren. Dat heeft minister Eelco Heinen van Financiën in Brussel gezegd.
Traditioneel staat Nederland bekend als een land dat streng is op naleving van de Europese afspraken over een beperkt begrotingstekort en een staatsschuld die niet groter is dan 60 procent van het bruto binnenlands product.
Andere EU-landen waren nieuwsgierig naar de nieuwe Nederlandse regering en haar standpunt hierover, zo wist Heinen (VVD). Maar volgens hem verandert er dus weinig. "Ik wil hier laten uitschijnen dat Nederland een constructieve partner is in de traditie van begrotingsdiscipline", aldus Heinen vlak voor zijn eerste overleg met zijn collega's uit de Eurogroep, de EU-landen met de euro als betaalmiddel.
Frankrijk en Italië
Onder meer de grote economieën Frankrijk en Italië kampen al langere tijd met een groter begrotingstekort dan 3 procent en een hoge staatsschuld. Maar deze landen moeten gewoon hun best doen om te bezuinigen of hun economie aan te passen, vindt Heinen. "We hebben allemaal problemen met grote schulden en tekorten op onze begrotingen. Dit betekent dat landen de komende tijd scherpe keuzes moeten maken."
Volgens een verklaring van de Eurogroep-landen is de periode voorbij dat Brussel EU-landen financieel gaat helpen om uitzonderlijke economische omstandigheden. De financiële situatie in de Eurozone is volgens de verklaring nu weer "neutraal".
Daarom is "geleidelijke en duurzame financiële stabilisatie nodig", om zo "de hoge schulden en tekorten terug te dringen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over het motief van de aanslag op het partijkantoor van D66 is nog niets bekend, maar volgens premier Rob Jetten is wel duidelijk dat het heel gericht tegen de partij was. "Er zijn heel veel panden in de Haagse binnenstad. Ik denk wel dat deze dader heel bewust naar ons partijkantoor is gelopen om daar met een voorbereide vuurwerkbom deze actie uit te voeren", zei de premier en D66-leider vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 week geleden