
Minister: heel alert op Iraanse spionage
DEN HAAG/STOCKHOLM (ANP) - Nederland blijft heel alert op Iraanse spionage. Daar zijn nog steeds goede redenen voor, aldus minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken.
Hij reageert op de veroordeling van een Iraaks-Zweedse man in Zweden voor spionage voor Iran. Die man zou in Nederland persoonlijke gegevens hebben verzameld van Iraans-Nederlandse activisten. Uit onderzoek van radioprogramma Argos bleek dat hij in de periode 2015-2018 meerdere keren in Nederland is geweest.
"We volgen de activiteiten van de Iraanse inlichtingendienst in Nederland natuurlijk heel goed", aldus Blok. "Het patroon is zorgelijk, maar niet nieuw." Verder wil hij niet ingaan op de zaak.
Arrestaties
Een Zweedse rechtbank veroordeelde de 46-jarige man tot 2,5 jaar cel. Hij deed zich voor als journalist en verzamelde in Europese landen informatie over leden van de Ahwazi-minderheid. Die speelde hij door aan de Iraanse autoriteiten.
Iran arresteerde honderden leden van de vervolgde Arabische minderheidsgroep na een bloedige aanslag op een militaire parade in 2018 in regiohoofdstad Ahvaz.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans bepleit dat een volgend kabinet een akkoord sluit met werknemers en werkgevers en daarin een flinke salarisverhoging afspreekt. In ruil daarvoor krijgen ondernemers investeringen die de productiviteit moeten verhogen. De leider van GroenLinks-PvdA zal zijn plan donderdagavond toelichten als hij de Spiekmanlezing geeft in de Pelgrimvaderskerk in Rotterdam.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Staatssecretaris Ingrid Coenradie (Justitie) moet in 2029 4100 cellen sluiten als er geen extra geld voor de gevangenissen komt. Dat zegt ze tijdens een werkbezoek aan een Huis van Bewaring in Rotterdam. De PVV-bewindsvrouw heeft 500 miljoen euro nodig om de problemen in de gevangenissen op te lossen, maar kreeg dat geld tijdens de bijstelling van de begroting niet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een voorwaardelijke taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden tegen oud-minister Ben Bot (87) om een verkeersongeval in november 2022. De officier van justitie eist ook dat de oud-minister 3000 euro overmaakt aan Slachtofferhulp. Bot reed met zijn auto over een stoep aan de Badhuisweg in Den Haag en reed daarbij een 14-jarig meisje aan. Zij brak haar been en neus.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Minister Reinette Klever van Ontwikkelingssamenwerking heeft toen zij zakelijk directeur was bij Ongehoord Nederland meer vergoeding ontvangen dan de omroep volgens zijn eigen statuten toestaat. Dat meldt Ongehoord Nederland (ON!) woensdag in zijn jaarverslag 2024.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Barry Madlener (Infrastructuur) om snelwegen rond Utrecht te verbreden kunnen voorlopig niet worden uitgevoerd. Hij moet eerst onderzoeken of het stikstofrekenwerk wel in orde is, oordeelt de Raad van State.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten amendementen laten nakijken op de gevolgen en de uitvoerbaarheid, stelt de Raad van State in een advies. Nu worden de voorstellen voor een wetswijziging vaak snel gemaakt en ingediend tijdens debatten, wat volgens de raad ten koste kan gaan van de kwaliteit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "De grootsheid van paus Franciscus schuilde in zijn eenvoud en medemenselijkheid", schrijft minister-president Dick Schoof op X na de uitvaart van de paus. "Die levensinstelling was ook vandaag bij zijn uitvaart duidelijk te zien en te horen."
5 dagen geleden