
Minister Harbers stelt renovatie Kooybrug bij Den Helder uit
DEN HAAG (ANP) - Om te voorkomen dat Den Helder moeilijk bereikbaar wordt, stelt minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) de renovatie van de Kooybrug uit. De werkzaamheden zouden eigenlijk afgelopen maandag beginnen, maar de minister besloot op het laatste moment om dat niet te laten doorgaan. In een Kamerbrief meldt hij dat het project definitief is uitgesteld. Regionale ondernemers en bestuurders waren bezorgd dat de regio moeilijk bereikbaar werd omdat er ook al werkzaamheden waren aan het spoor tussen Heerhugowaard en Den Helder.
"Deze samenloop is ongelukkig en is alleen te voorkomen door de renovatie van de Kooybrug uit te stellen en het project opnieuw in te plannen", schrijft Harbers in een brief aan de Tweede Kamer. De werkzaamheden die ProRail verricht aan het spoor gaan wel door.
De werkzaamheden aan de brug zijn onderdeel van een groter onderhoudsproject van Rijkswaterstaat. Andere werkzaamheden, waarvoor de N99, de weg die over de brug loopt, niet hoeft te worden afgesloten, gaan wel door.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De draai van de VVD over de nationale CO2-heffing voor de industrie wekt verbazing en irritatie bij oppositiepartijen, maar ook bij regeringspartij NSC. De liberalen stemmen woensdag voor een oproep om de heffing zo snel mogelijk af te schaffen, terwijl ze eerder tegen waren. "VVD neemt afscheid van klimaat en gooit eigen klimaatminister voor de bus", zegt NSC-Kamerlid Folkert Idsinga op X.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt deze woensdag met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. Dat zei demissionair premier Dick Schoof tegen de verzamelde Nederlandse pers. Er werd al van uitgegaan dat de twee elkaar zouden treffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof hoopt dat de laatste dag van de NAVO-top "historisch" wordt. "Het is noodzakelijk dat we de last meer onderling gaan verdelen." De NAVO-lidstaten spreken naar alle verwachting woensdag af dat de NAVO-norm naar 5 procent van de totale economie gaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil af van de nationale CO2-heffing voor de industrie. Een voorstel daartoe van het CDA werd eerder weggestemd, mede doordat de VVD tegen was. Maar de liberalen maken nu een draai, bevestigt Kamerlid Peter de Groot na een bericht van De Telegraaf.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV wil de spreidingswet intrekken door middel van een voorstel om de asielnoodmaatregelenwet te wijzigen. De wet wordt donderdag behandeld in de Tweede Kamer. Ook coalitiepartij BBB heeft vier amendementen aangekondigd om de wet aan te passen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basisonderwijs) wil de leerplichtige leeftijd verlagen van 5 naar 4 jaar. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze dat er nog veel moet gebeuren om dat mogelijk te maken.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is onder de indruk van de speech die de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dinsdag hield in de Tweede Kamer. Zelensky maakte volgens Wilders goed de impact duidelijk van de onophoudelijke Russische raket- en droneaanvallen. "Dus indrukwekkend", aldus de leider van de grootste fractie in de Kamer.
16 uur geleden