Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Harbers over troep op snelwegen: dit moet stoppen

Minister Harbers over troep op snelwegen: dit moet stoppen

DEN HAAG (ANP) - Minister Mark Harbers (Infrastructuur) heeft geen goed woord over voor de protestacties woensdag op diverse snelwegen. "Iedereen mag demonstreren, maar dit soort acties moeten stoppen", aldus de bewindsman.

Boze boeren lieten woensdagochtend onder meer brandende strobalen, afval en mest achter op verschillende snelwegen. Rijkswaterstaat werkt er volgens Harbers hard aan om de troep op te ruimen en de wegen weer begaanbaar te maken. "Maar voorlopig lukt dat nog niet overal."

Rijkswaterstaat meldde eerder dat de opruimwerkzaamheden op de A1 bij Voorst zijn gestaakt. Dat gebeurde nadat de bedrijven die daarvoor waren ingeschakeld werden bedreigd. Het duurt daardoor naar verwachting nog uren voordat de weg weer vrij is.

"De blokkades vandaag hebben wegen beschadigd, gevaarlijke verkeerssituaties veroorzaakt en de brandstichting was door de droogte gevaarlijk voor de gehele omgeving", aldus Harbers op Twitter. Andere weggebruikers, maar ook mensen die aan het werk waren, zijn erdoor in gevaar gebracht.

Meer uit Politiek

Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

40 minuten geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

1 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

1 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

2 uur geleden
Lilianne Ploumen verkenner voor Utrechtse gemeenteraad

UTRECHT (ANP) - Lilianne Ploumen wordt verkenner voor de gemeenteraad van Utrecht. De fractie van GroenLinks-PvdA heeft haar daarvoor gevraagd, een opdracht die de oud-politica van de PvdA zelf eervol noemt.

2 uur geleden
Rechts: tel bevolkingsdichtheid mee bij EU-verdeling asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Bij de verdeling van asielzoekers over Europa moet rekening worden gehouden met de bevolkingsdichtheid van landen, vinden rechtse partijen als SGP, BBB, JA21 en de VVD. Die oproep deden zij maandag tijdens het debat over de Nederlandse invoering van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt.

3 uur geleden
Lahlah informateur in Nijmegen, Vonhof verkenner in Zwolle

NIJMEGEN (ANP) - Tweede Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) gaat aan de slag als informateur in Nijmegen. In Zwolle starten MKB-Nederland-voorzitter Jacco Vonhof en burgemeester van Raalte Rob Zuidema als verkenners. Dat melden de gemeenten maandag.

3 uur geleden