Minister: groei Schiphol kan zonder meer risico op ongelukken
DEN HAAG (ANP) - Een verdere groei van Schiphol naar maximaal 540.000 vliegbewegingen is mogelijk zonder dat het risico op ongelukken toeneemt. Dat meldt minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur), die daar onderzoek naar heeft laten doen door het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium (NLR).
Het kabinet wil vanaf volgend jaar onder strenge voorwaarden groei toestaan op Schiphol. De luchtvaartsector moet die groei wel verdienen, door eerst te zorgen voor minder geluidshinder en milieuvervuiling. Daarbij geldt 540.000 starts en landingen als het maximum dat met de huidige infrastructuur veilig kan worden afgehandeld.
De Tweede Kamer had Van Nieuwenhuizen gevraagd dat plafond nog eens kritisch tegen het licht te houden. Het NLR heeft daarop een nieuwe analyse gemaakt en komt tot dezelfde conclusie. De onderzoekers wijzen onder meer op maatregelen die Schiphol al heeft genomen of aangekondigd om de veiligheid te verbeteren.
Complexiteit
De minister heeft daarnaast laten onderzoeken of Schiphol voldoende vervolg heeft gegeven aan de aanbevelingen uit een rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) uit 2017. Die concludeerde dat Schiphol pas veilig verder kan groeien na forse maatregelen om de complexiteit te verminderen.
Twee onderzoeksbureau hebben bekeken wat Schiphol sindsdien heeft gedaan om de zorgen van de OVV weg te nemen. "In het algemeen laat de evaluatie zien dat het leeuwendeel van de aanbevelingen is opgevolgd of naar verwachting in de komende tijd opgevolgd gaat worden", aldus Van Nieuwenhuizen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
13 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
1 dag geleden