Minister: groei economie is mooi, maar toekomst staat onder druk
DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat de Nederlandse economie in het afgelopen kwartaal is gegroeid, maar onze toekomstige welvaart staat wel onder druk, reageert minister Dirk Beljaarts (Economische Zaken) op de woensdag gepubliceerde cijfers van het CBS. "Het lijkt alsof we ons nu geen zorgen hoeven te maken over de economie."
De minister wijst erop dat de groei kan worden belemmerd door vergrijzing en een gebrek aan personeel, huizen en ruimte op het stroomnet. Volgens Beljaarts moet er meer worden ingezet op productiviteitsgroei, waarbij ondernemers en bedrijven cruciaal zijn. Dat betekent: "Meer doen met dezelfde hoeveelheid mensen. In 2023 daalde de arbeidsproductiviteit met 1,3 procent vergeleken met 2022", aldus de minister. Ook geeft hij aan dat ondernemers "niet steeds met nieuwe regels belast moeten worden".
"En ze moeten kunnen rekenen op een voorspelbare overheid die niet steeds de belasting verhoogt als gaten gedicht moeten worden. Mijn inzet is dus om de lasten voor het bedrijfsleven niet almaar verder te laten oplopen. We moeten bedrijven koesteren en niet wegpesten", vervolgt de minister.
Bedrijven moeten volgens hem beter worden gewaardeerd. "Zij betalen werknemers iedere maand loon en zorgen daarmee voor veel mensen voor bestaanszekerheid. Ook pakken ze een belangrijke maatschappelijke rol: van sponsoring van de sportclub tot de kerstverlichting in de winkelstraat."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
2 dagen geleden