Minister: Griekse economie komt coronaklap en bosbranden te boven
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse economie zal de dubbele klap van zowel de coronapandemie als de massale bosbranden in het land te boven komen. Dat komt vooral door beter dan verwachte inkomsten uit het toerisme. Die verwachting sprak de Griekse minister van Financiƫn Christos Staikouras uit.
De Griekse regering gaat voor dit jaar uit van een groei van de economie met 3,6 procent. Staikouras noemde dit percentage absoluut haalbaar en stelde zelfs dat deze schatting mogelijk te voorzichtig is. In de eerder opgestelde begroting van Griekenland werd eerder nog uitgegaan van een groei van 4,8 procent dit jaar, maar daar kwam Staikouras snel op terug. In april werd de raming naar beneden bijgesteld tot 4,2 procent. Dat deed hij in juli nog een keer.
De Griekse nationale productie kelderde vorig jaar met 8,2 procent. De coronapandemie veroorzaakte een harde klap voor de mondiale reissector die nagenoeg stilviel. Het land heropende in mei zijn grenzen voor buitenlandse reizigers. Voor dit jaar werd eerder gerekend op 45 procent van de inkomsten in vergelijking met de periode van voor de crisis. Maar volgens de minister gaat het momenteel om 70 procent in vergelijking met voor de crisis.
Toeristische sector
Toerisme is een van de belangrijkste bronnen van inkomsten voor Griekenland. De sector is goed voor 20 procent van het bruto binnenlands product. De inkomsten uit toerisme daalden vorig jaar naar 4,3 miljard euro, waar dat in 2019 nog 18 miljard euro was. Het aantal toeristen nam met ruim driekwart af tot slechts 7,4 miljoen vakantiegangers, meldde de Griekse Confederatie van Toerisme.
Griekenland heeft ondertussen miljarden euro's uitgegeven om bedrijven tijdens de lockdowns overeind te houden. Daarnaast zal er een hoop geld nodig zijn om de bewoners in de gebieden die de voorbije drie weken door de bosbranden zijn verwoest, te ondersteunen. Staikouras zei dat de regering daarvoor dit jaar 500 miljoen euro extra zal uittrekken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden