Minister: Griekse economie komt coronaklap en bosbranden te boven
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse economie zal de dubbele klap van zowel de coronapandemie als de massale bosbranden in het land te boven komen. Dat komt vooral door beter dan verwachte inkomsten uit het toerisme. Die verwachting sprak de Griekse minister van Financiƫn Christos Staikouras uit.
De Griekse regering gaat voor dit jaar uit van een groei van de economie met 3,6 procent. Staikouras noemde dit percentage absoluut haalbaar en stelde zelfs dat deze schatting mogelijk te voorzichtig is. In de eerder opgestelde begroting van Griekenland werd eerder nog uitgegaan van een groei van 4,8 procent dit jaar, maar daar kwam Staikouras snel op terug. In april werd de raming naar beneden bijgesteld tot 4,2 procent. Dat deed hij in juli nog een keer.
De Griekse nationale productie kelderde vorig jaar met 8,2 procent. De coronapandemie veroorzaakte een harde klap voor de mondiale reissector die nagenoeg stilviel. Het land heropende in mei zijn grenzen voor buitenlandse reizigers. Voor dit jaar werd eerder gerekend op 45 procent van de inkomsten in vergelijking met de periode van voor de crisis. Maar volgens de minister gaat het momenteel om 70 procent in vergelijking met voor de crisis.
Toeristische sector
Toerisme is een van de belangrijkste bronnen van inkomsten voor Griekenland. De sector is goed voor 20 procent van het bruto binnenlands product. De inkomsten uit toerisme daalden vorig jaar naar 4,3 miljard euro, waar dat in 2019 nog 18 miljard euro was. Het aantal toeristen nam met ruim driekwart af tot slechts 7,4 miljoen vakantiegangers, meldde de Griekse Confederatie van Toerisme.
Griekenland heeft ondertussen miljarden euro's uitgegeven om bedrijven tijdens de lockdowns overeind te houden. Daarnaast zal er een hoop geld nodig zijn om de bewoners in de gebieden die de voorbije drie weken door de bosbranden zijn verwoest, te ondersteunen. Staikouras zei dat de regering daarvoor dit jaar 500 miljoen euro extra zal uittrekken.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
3 minuten geledenLOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.
5 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.
7 uur geledenNEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
9 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
11 uur geleden