Minister: gids grensoverschrijdend gedrag zet 'zoden aan de dijk'
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat er een gids ligt die organisaties moet helpen om te gaan met meldingen van wangedrag, vindt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken). Regeringscommissaris grensoverschrijdend gedrag Mariëtte Hamer kwam woensdag met zo'n handreiking. Volgens Van Gennip zet deze "zoden aan de dijk". Dat doet de discussie die nu ruim een jaar gevoerd wordt volgens de minister ook al. "Op veel plekken waar ik kom is het onderwerp van gesprek".
Van Gennip noemt een melding op het werk van grensoverschrijdend gedrag "een moeilijk moment" voor de melder, de beschuldigde en de organisatie. De handreiking helpt volgens de bewindsvrouw niet alleen met de vraag hoe om te gaan met een klacht, maar ook hoe organisaties zich hierop kunnen voorbereiden.
"Wees voorbereid, en als je nul meldingen krijgt van grensoverschrijdend gedrag moet je beter kijken, want dat zegt ook iets", aldus de minister.
De gids is nu nog een proef. 22 bedrijven, waaronder NS, Hiro, Conservatorium Amsterdam, DuraVermeer en Ploegam, gaan hiermee aan de slag. Later dit jaar rolt daar de definitieve versie uit, die als het aan Hamer ligt door "heel veel organisaties" gebruikt gaat worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
8 uur geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
1 dag geleden