Minister: gids grensoverschrijdend gedrag zet 'zoden aan de dijk'
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat er een gids ligt die organisaties moet helpen om te gaan met meldingen van wangedrag, vindt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken). Regeringscommissaris grensoverschrijdend gedrag Mariëtte Hamer kwam woensdag met zo'n handreiking. Volgens Van Gennip zet deze "zoden aan de dijk". Dat doet de discussie die nu ruim een jaar gevoerd wordt volgens de minister ook al. "Op veel plekken waar ik kom is het onderwerp van gesprek".
Van Gennip noemt een melding op het werk van grensoverschrijdend gedrag "een moeilijk moment" voor de melder, de beschuldigde en de organisatie. De handreiking helpt volgens de bewindsvrouw niet alleen met de vraag hoe om te gaan met een klacht, maar ook hoe organisaties zich hierop kunnen voorbereiden.
"Wees voorbereid, en als je nul meldingen krijgt van grensoverschrijdend gedrag moet je beter kijken, want dat zegt ook iets", aldus de minister.
De gids is nu nog een proef. 22 bedrijven, waaronder NS, Hiro, Conservatorium Amsterdam, DuraVermeer en Ploegam, gaan hiermee aan de slag. Later dit jaar rolt daar de definitieve versie uit, die als het aan Hamer ligt door "heel veel organisaties" gebruikt gaat worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer maakt extra geld vrij voor defibrillators in arme wijken. Een amendement van GroenLinks-PvdA en ChristenUnie om dit te regelen, kan rekenen op steun van de coalitie, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL Nieuws. Het gaat in eerste instantie om 500.000 euro, en later mogelijk nog eens 1 miljoen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft niet bewust documenten over toeslagenouders achtergehouden. Dat zei Sandra Palmen, de partijloze staatssecretaris die over het herstel van de toeslagenaffaire gaat, in een debat met de Tweede Kamer. "Wij houden ons aan de wet. Wij zijn maximaal transparant en leveren wat nodig is."
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.
18 uur geleden