Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: geen tanker onder Curaçaose vlag bij incident betrokken

Minister: geen tanker onder Curaçaose vlag bij incident betrokken

WILLEMSTAD (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen "dat een rechtmatig onder Curaçao geregistreerd schip betrokken is" bij een incident in de Straat van Hormuz. Dat zegt het Curaçaose ministerie van Verkeer, Vervoer en Ruimtelijke Planning na berichtgeving waarin wordt gesteld dat een olietanker onder Curaçaose vlag door de Verenigde Staten zou zijn uitgeschakeld in die zeestraat.

Het ministerie stelt dat Curaçao momenteel niet over olietankers beschikt die onder Curaçaose vlag varen. "De berichtgeving lijkt betrekking te hebben op een zogenoemde dark fleet: schepen die opereren met vervalste, misleidende of onrechtmatig gevoerde registraties en vlaggen om internationale sancties en controles te omzeilen", aldus het ministerie. Eventuele onderzoeken naar misbruik van registraties of vervalste vlagvoering vallen onder "de bevoegde Koninkrijksinstanties".

De Maritieme Autoriteit van Curaçao roept media en publiek op "zorgvuldig om te gaan met berichtgeving en feiten te verifiëren voordat conclusies worden getrokken over de betrokkenheid van Curaçao".

Meer uit Binnenland

Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

1 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

2 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

7 uur geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

19 uur geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

22 uur geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

1 dag geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

1 dag geleden