Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Frankrijk bereid te praten over autonomie Corsica

Minister: Frankrijk bereid te praten over autonomie Corsica

PARIJS (ANP/AFP) - "We zijn klaar om zo ver te gaan als autonomie" voor Corsica, heeft de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin dinsdagavond gezegd tegen het regionale dagblad Corse-Martin. De minister komt met de opmerkelijke uitspraak aan de vooravond van een tweedaags bezoek aan het eiland, na dagenlange onrust op het eiland in de Middellandse Zee.

Darmanin benadrukte dat voorwaarde voor een gesprek tussen Corsicaanse vertegenwoordigers en de regering over de toekomst van het eiland terugkeer van de rust is, zo staat in een uittreksel uit een interview met de krant dat op de website is gepubliceerd.

Op Corsica wordt al ruim een week gedemonstreerd. Daarbij zijn zondag tientallen agenten en betogers gewond geraakt. Aanleiding voor de protesten is de aanval op de Corsicaanse separatist Yvan Colonna door een medegevangene, waardoor Colonna ernstig gewond raakte.

De 61-jarige separatist, die een levenslange celstraf kreeg vanwege de moord op de gouverneur van Corsica in 1998, ligt sinds de aanval in coma. Demonstranten beschuldigen de Franse autoriteiten ervan Colonna tegen zijn verzoek in niet te hebben overgebracht naar een gevangenis op Corsica. In Bastia, in het noorden van het eiland, namen zondag volgens lokale media enkele duizenden mensen deel aan het protest.

Meer uit Buitenland

Trump stapt naar Hooggerechtshof om stoppen voedselhulp

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om een rechterlijk bevel op te schorten dat Washington verplicht om tijdens de aanhoudende shutdown de voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen volledig te financieren. Eerder vrijdag weigerde een lagere rechtbank dat.

13 minuten geleden
Internationaal verbod op kwik in tandvullingen

GENÈVE (ANP) - De landen die zijn aangesloten bij een internationaal verdrag rond kwik, zijn overeengekomen om dat metaal in tandvullingen te verbieden. Het gebruik van het vervuilende en giftige metaal wordt geleidelijk verminderd en zou rond 2034 niet meer gebruikt moeten worden.

1 uur geleden
Rechters Brazilië bevestigen celstraf oud-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.

3 uur geleden
Medeontdekker DNA-structuur, James Watson, overleden

WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).

5 uur geleden
Turkije: arrestatiebevelen tegen Israëliërs, onder wie Netanyahu

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.

5 uur geleden
VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

8 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

9 uur geleden