Minister: Frankrijk bereid te praten over autonomie Corsica
PARIJS (ANP/AFP) - "We zijn klaar om zo ver te gaan als autonomie" voor Corsica, heeft de Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin dinsdagavond gezegd tegen het regionale dagblad Corse-Martin. De minister komt met de opmerkelijke uitspraak aan de vooravond van een tweedaags bezoek aan het eiland, na dagenlange onrust op het eiland in de Middellandse Zee.
Darmanin benadrukte dat voorwaarde voor een gesprek tussen Corsicaanse vertegenwoordigers en de regering over de toekomst van het eiland terugkeer van de rust is, zo staat in een uittreksel uit een interview met de krant dat op de website is gepubliceerd.
Op Corsica wordt al ruim een week gedemonstreerd. Daarbij zijn zondag tientallen agenten en betogers gewond geraakt. Aanleiding voor de protesten is de aanval op de Corsicaanse separatist Yvan Colonna door een medegevangene, waardoor Colonna ernstig gewond raakte.
De 61-jarige separatist, die een levenslange celstraf kreeg vanwege de moord op de gouverneur van Corsica in 1998, ligt sinds de aanval in coma. Demonstranten beschuldigen de Franse autoriteiten ervan Colonna tegen zijn verzoek in niet te hebben overgebracht naar een gevangenis op Corsica. In Bastia, in het noorden van het eiland, namen zondag volgens lokale media enkele duizenden mensen deel aan het protest.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense ministers hebben de beroemde Biënnale van Venetië gevraagd om Rusland alsnog te weren. De organisatie van de kunstmanifestatie is van plan om voor het eerst sinds de grootschalige invasie van Oekraïne weer plek in te ruimen voor Rusland.
30 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - De grote zoekactie naar vlucht MH370, die eind vorig jaar begon, heeft niets opgeleverd. Er is een gebied van 15.000 vierkante kilometer afgezocht, maar dat resulteerde niet in "bevindingen die de locatie van het wrak bevestigen", melden de Maleisische autoriteiten. Deze zondag is het precies twaalf jaar geleden dat de Boeing 777 van Malaysia Airlines met 239 mensen aan boord vermist raakte. Onder hen was één Nederlander.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
4 uur geleden