Minister: energielabel straks ook online beschikbaar voor huurder
DEN HAAG (ANP) - Huurders moeten binnenkort het energielabel van hun huis online kunnen bekijken, net zoals woningeigenaren dat nu al kunnen. Er wordt gewerkt aan een aanpassing van het portaal van de overheid, zodat die informatie makkelijk op te zoeken wordt, schrijft minister van Volkshuisvesting Hugo de Jonge in een brief aan de Tweede Kamer.
Het vorige kabinet ging er nog van uit dat het niet zomaar mogelijk zou zijn om een afschrift van het energielabel op MijnOverheid te zetten, omdat privacywetgeving dat in de weg zou zitten. Het zou "niet op korte termijn te realiseren" zijn. Daarom ging toenmalig minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren op zoek naar alternatieven.
Uiteindelijk is De Jonge toch weer uitgekomen bij MijnOverheid, omdat hij denkt dat de wet niet aangepast hoeft te worden. Het energielabel dient om gebouwen energiezuiniger te maken, en hebben daarmee een "taak van algemeen belang". Dan is extra wettelijke grondslag volgens hem niet nodig.
De Jonge schrijft dat het portaal MijnOverheid wel aangepast moet worden. Het menuutje 'kadastrale gegevens', dat woningeigenaren al hebben, moet ook voor huurders toegevoegd worden. De minister denkt dat die aanpassingen halverwege volgend jaar klaar zullen zijn.
Formeel moeten huurders een afschrift van het energielabel krijgen bij hun huurcontract. In de praktijk gebeurt dat niet altijd en blijkt het moeilijk om het label later alsnog op te vragen. Bovendien kan het energielabel veranderen als iemand al in een huurwoning zit.
Meer uit Politiek
NIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
1 dag geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten wil de komende tijd in contact komen met jongeren en mensen buiten zijn bubbel, vertelde de nieuwe premier vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "Organiseer voor mij werkbezoeken op plekken waar ze misschien niet verwachten dat de premier of een D66'er langskomt", heeft de nieuwe premier zijn ambtenaren gevraagd. "Want ik wil juist daar van mensen horen: hoe kijken ze tegen de overheid aan, waar lopen ze tegenaan, waar zijn ze boos over?"
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten gaat aanstaande dinsdag voor het eerst in zijn huidige functie naar Brussel. Hij spreekt daar in de avond onder anderen met NAVO-baas en voormalig premier Mark Rutte. Jetten was in het laatste kabinet-Rutte minister voor Klimaat en Energie.
2 dagen geleden