Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister eist van burgemeester Parijs dat ze vuilnis afvoert

Minister eist van burgemeester Parijs dat ze vuilnis afvoert

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, heeft volgens Franse media de burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, dinsdagavond opgebeld en opdracht gegeven iets aan de stapels vuilnis in de Parijse straten te doen. Onder de vele stakers in het landelijke protest tegen de pensioenhervorming zijn ook de medewerkers van de gemeentelijke vuilnisophaaldienst. Parijs wordt al dagen ontsierd door bergen onwelriekend afval en volgens Darmanin is dat een bedreiging voor de volksgezondheid.

Het zou na negen dagen van staking al gaan om zeker 7000 ton vuilnis. De stakers willen tot zeker 20 maart niet meer aan het werk. Darmanin heeft ook de politiechef in de hoofdstad, Laurent Nunez, opdracht gegeven van de gemeente te eisen dat er mensen en middelen worden gevorderd om het vuil weg te halen. Anders gaat de staat, de nationale regering, zich ermee bemoeien aldus Darmanin.

Het gemeentebestuur wordt gedomineerd door de oppositie en is "solidair" met de protestbeweging gericht tegen onder meer de verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd van 62 naar 64 jaar. De gemeente zou niet graag de staking veroordelen, laat staan hard optreden tegen stakers. Maar volgens Le Figaro probeert de gemeente discreet wel het vuilnisprobleem aan te pakken. Zo zou de particuliere onderneming Derichebourg al zijn ingeschakeld om 's nachts het vuilnis uit bepaalde deelgemeenten af te voeren.

Hinder

Woensdag is weer een dag van betogingen en stakingen in heel het land. De nationale protestdagen begonnen 19 januari. Ze veroorzaken onder meer veel hinder in het verkeer. Op sommige plaatsen blokkeren demonstranten autosnelwegen, veel treinen en metro's en bussen rijden niet en vluchten vallen uit door de stakingsacties.

Er zijn ook veel betogers die havens, raffinaderijen en brandstofdepots blokkeren. In Parijs wordt ook een groot vuilverbrandingscentrum geblokkeerd. De autoriteiten menen dat het animo echter terugloopt en de hinder woensdag minder zal zijn dan op eerdere protestdagen.

Meer uit Buitenland

Washington klaagt LA aan om immigratieaanpak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft Los Angeles aangeklaagd omdat de stad samenwerking met de federale immigratiedienst ICE zou hebben gedwarsboomd. Als gevolg daarvan ontstonden rellen in de stad, stelt het ministerie van Justitie in de aanklacht.

2 uur geleden
Amerikaans visum Bob Vylan ingetrokken na uitspraken Glastonbury

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse visum van het Britse rapduo Bob Vylan is ingetrokken. Op X deelt de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Christopher Landau, dat de Britten het land niet meer in mogen.

4 uur geleden
Israël erkent dat burgers gewond raakten bij hulpacties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Israël geeft toe dat Palestijnse burgers gewond zijn geraakt bij hulpdistributiecentra in Gaza. Het leger zegt instructies te hebben gestuurd naar de troepen naar aanleiding van "geleerde lessen".

5 uur geleden
'Geavanceerde' cyberaanval op Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is eind vorige week getroffen door een "geavanceerde" en gerichte cyberaanval. Het gevaar is inmiddels geneutraliseerd, meldt het hof.

6 uur geleden
Iran meldt ruim 900 doden door oorlog met Israël

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Door de twaalf dagen van oorlog met Israël zijn in Iran zeker 935 mensen omgekomen. Onder hen zouden 132 vrouwen en 38 kinderen zijn, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA op basis van een woordvoerder van het ministerie van Justitie. Het dodental kan verder oplopen, want dit zijn alleen de geïdentificeerde slachtoffers.

10 uur geleden
Hof VK verwerpt zaak tegen levering F-35-onderdelen aan Israël

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een Palestijnse mensenrechtenorganisatie heeft tevergeefs geprobeerd in het Verenigd Koninkrijk een verbod af te dwingen op de levering van F-35-onderdelen aan Israël. Een gerechtshof in Londen verwierp de zaak, die volgens de rechters draaide om de politieke vraag of het land zich moet terugtrekken uit het F-35-programma.

10 uur geleden
Celstraffen in Frankrijk na dood migranten door kapseizen boot

LILLE (ANP/AFP) - Een rechtbank in het Franse Lille heeft celstraffen opgelegd na het vergaan van een boot met migranten. Zeven Afghanen en twee Iraakse Koerden kregen straffen van zeven of acht jaar.

12 uur geleden