Minister eist van burgemeester Parijs dat ze vuilnis afvoert
PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, heeft volgens Franse media de burgemeester van Parijs, Anne Hidalgo, dinsdagavond opgebeld en opdracht gegeven iets aan de stapels vuilnis in de Parijse straten te doen. Onder de vele stakers in het landelijke protest tegen de pensioenhervorming zijn ook de medewerkers van de gemeentelijke vuilnisophaaldienst. Parijs wordt al dagen ontsierd door bergen onwelriekend afval en volgens Darmanin is dat een bedreiging voor de volksgezondheid.
Het zou na negen dagen van staking al gaan om zeker 7000 ton vuilnis. De stakers willen tot zeker 20 maart niet meer aan het werk. Darmanin heeft ook de politiechef in de hoofdstad, Laurent Nunez, opdracht gegeven van de gemeente te eisen dat er mensen en middelen worden gevorderd om het vuil weg te halen. Anders gaat de staat, de nationale regering, zich ermee bemoeien aldus Darmanin.
Het gemeentebestuur wordt gedomineerd door de oppositie en is "solidair" met de protestbeweging gericht tegen onder meer de verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd van 62 naar 64 jaar. De gemeente zou niet graag de staking veroordelen, laat staan hard optreden tegen stakers. Maar volgens Le Figaro probeert de gemeente discreet wel het vuilnisprobleem aan te pakken. Zo zou de particuliere onderneming Derichebourg al zijn ingeschakeld om 's nachts het vuilnis uit bepaalde deelgemeenten af te voeren.
Hinder
Woensdag is weer een dag van betogingen en stakingen in heel het land. De nationale protestdagen begonnen 19 januari. Ze veroorzaken onder meer veel hinder in het verkeer. Op sommige plaatsen blokkeren demonstranten autosnelwegen, veel treinen en metro's en bussen rijden niet en vluchten vallen uit door de stakingsacties.
Er zijn ook veel betogers die havens, raffinaderijen en brandstofdepots blokkeren. In Parijs wordt ook een groot vuilverbrandingscentrum geblokkeerd. De autoriteiten menen dat het animo echter terugloopt en de hinder woensdag minder zal zijn dan op eerdere protestdagen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - In de Hongaarse hoofdstad Boedapest hebben meer dan 10.000 mensen deelgenomen aan de jaarlijkse pride-mars. Het was de eerste keer dat het lhbti-evenement werd gehouden sinds Viktor Orbán de macht heeft overgedragen aan Peter Magyar. Activisten hopen dat de nieuwe premier meer lhbti-rechten zal erkennen.
25 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Hulpverleners hebben een pasgeboren baby gered onder het puin van een ingestort gebouw in de zwaar getroffen kuststad La Guaira. Dat gebeurde 32 uur nadat een dubbele aardbeving delen van Venezuela zwaar verwoestte.
29 minuten geledenKOPENHAGEN/PRAAG (ANP/AFP) - In Denemarken en Tsjechië zijn de hoogste temperaturen ooit gemeten. In Denemarken was het zaterdag 37 graden in Aarhus en in Tsjechië werd het even ten noorden van Praag 40,6 graden.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Het hitterecord in Duitsland is na een dag weer verbroken. Vrijdag werd de tot dan toe hoogste temperatuur ooit gemeten in het land met 41,3 graden, maar zaterdag is 41,5 graden gemeten door een meetstation in het oosten van het land, meldt de weerdienst DWD.
1 uur geledenKABUL (ANP/RTR/AFP) - Het noorden van Afghanistan is getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.0, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC). Het is nog niet duidelijk hoe groot de schade is en of er slachtoffers zijn, maar de beving werd in elk geval gevoeld in de hoofdstad Kabul en het noorden van Pakistan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah-leider Naim Qassem verwerpt het raamakkoord tussen Israël en Libanon over het beëindigen van de oorlog in Zuid-Libanon. Hezbollah zal zijn verzet tegen Israël voortzetten, kondigt Qassem aan.
2 uur geledenCARACAS/ROME (ANP/AFP) - Het aantal omgekomen buitenlandse slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela is gestegen tot 45. Ambassades en ministeries van verscheidene landen hebben melding gemaakt van omgekomen landgenoten. Portugal meldde het grootste aantal: 28. Daarbij zijn ook mensen die op grond van herkomst nauwe banden met Portugal hebben. Portugal is op zoek naar 85 landgenoten.
4 uur geleden