Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Duitsland krijgt ov-abonnement van 49 euro per maand

Minister: Duitsland krijgt ov-abonnement van 49 euro per maand

BERLIJN (ANP) - Duitsland voert begin 2023 een ticket van 49 euro in waarmee een maand lang onbeperkt kan worden gereisd in regionale treinen - dus niet in hogesnelheidstreinen of intercity's - en in ander openbaar vervoer, zoals bussen, metro en trams. Dat zei donderdag minister Volker Wissing van Verkeer na een tweedaagse conferentie met de transportministers van de Duitse deelstaten.

In juni, juli en augustus 2022 konden reizigers voor slechts 9 euro per maand met regionale treinen door heel Duitsland reizen. Dat abonnement, ingevoerd ter compensatie van de gestegen brandstofprijzen, bleek dusdanig populair dat duidelijk was dat het een vervolg zou moeten krijgen. Hoe dat er precies gaat uitzien, werd woensdag en donderdag besproken op de conferentie van transportministers.

"Hoewel de onderhandelingen complex waren, gaan we met een duidelijk resultaat naar buiten", zei Wissing tegen de Duitse krant Bild. Zo blijft reizen voor kinderen tot en met 6 jaar gratis. Grote steden krijgen de optie het abonnement voor een lagere maandprijs aan te bieden aan jongeren, studenten en mensen met een laag inkomen.

Behalve over de prijs was er overeenstemming dat het het doel voor introductie 1 januari 2023 is. "Dat zou een ideaal moment zijn." Desalniettemin blijven de vragen over de financiering van het ticket onopgelost. Dat moet volgens Wissing "zo spoedig mogelijk" worden overeengekomen in een gespreksronde met bondskanselier Olaf Scholz en de ministers van Financiën en de premiers van de deelstaten.

Meer uit Buitenland

Justitie denkt dat roof uit Louvre werk was van kleine criminelen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De spectaculaire roof van Franse kroonjuwelen uit het Parijse museum het Louvre vorige maand was het werk van kleine criminelen en niet van zwaargewichten uit de georganiseerde misdaad. De Parijse openbaar aanklager Laure Beccuau heeft dit tijdens het onderzoek naar de diefstal gezegd.

27 minuten geleden
Duitse regering meldt forse daling asielaanvragen over dit jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - Fors minder mensen vragen asiel aan in Duitsland volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken. In de eerste tien maanden van 2024 werden er bijna 200.000 asielaanvragen ingediend en in de eerste tien maanden van dit jaar 97.277. Binnenlandminister Alexander Dobrindt prijst daarom het beleid van de regering en zei tegen de krant Bild dat het lukt om de aantrekkingskracht en "de magneetwerking" van Duitsland ten aanzien van asielzoekers af te remmen.

1 uur geleden
Geen aanwijzingen voor terrorisme na mesaanval in Engeland

HUNTINGDON (ANP) - In het onderzoek naar de mesaanval in een Engelse trein zijn geen aanwijzingen gevonden voor terrorisme. De Britse transportpolitie maakte dat bekend tijdens een persconferentie. De woordvoerder vertelde ook dat twee van de elf gewonden nog in levensgevaar verkeren.

3 uur geleden
Minister VK: mesaanval in trein lijkt op zichzelf staand incident

LONDEN (ANP) - De Britse defensieminister John Healey zegt dat de mesaanval in een trein op zaterdag "een op zichzelf staande aanval" lijkt te zijn. Door het geweld belandden tien mensen in het ziekenhuis, onder wie negen in levensgevaarlijke toestand.

5 uur geleden
Weer drones gezien boven Belgische militaire vliegbasis

PEER (ANP/BELGA) - In België zijn opnieuw meldingen binnengekomen over drones boven de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel. Defensieminister Theo Francken heeft dat bevestigd, een dag nadat hij een vergelijkbaar incident op dezelfde locatie meldde.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Vietnam loopt nog verder op

HANOI (ANP/RTR) - Het dodental door de zware overstromingen in centraal Vietnam is gestegen naar 35, melden rampenbestrijdingsfunctionarissen zondag. Vijf mensen worden nog vermist. De overstromingen zijn het gevolg van een recordhoeveelheid regen. In de Centraal-Vietnamese stad Hué viel afgelopen week op een gegeven moment zelfs 1,7 meter regen binnen 24 uur.

8 uur geleden
Rechter: regering-Trump moet voedselhulp maandag uitkeren

PROVIDENCE (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Rhode Island heeft de regering van president Donald Trump opdracht gegeven om maandag met een plan te komen waarin staat hoe zij op die dag de voedselhulp aan arme Amerikanen zal uitkeren. Eventueel mogen de betalingen deels tot woensdag duren. De rechter erkende in zijn vonnis dat het uitblijven van tijdige voedselhulpbetalingen "onomkeerbare schade" veroorzaakt.

12 uur geleden