Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: Duitsland heeft 'update' van strategie rond China nodig

Minister: Duitsland heeft 'update' van strategie rond China nodig

BEIJING (ANP/AFP) - De strategie van Duitsland rond China heeft een "update" nodig, waarbij meer naar de langere termijn en meer naar de Europese belangen wordt gekeken. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Robert Habeck gezegd op de eerste dag van zijn bezoek aan China. Habeck was daar op een receptie van de Duitse ambassade in de Chinese hoofdstad Beijing.

Volgens Habeck heeft Duitsland nu onvoldoende richting als het gaat om de betrekkingen met China op de middellange termijn. Het gaat dan met name om gebieden als politiek, handel en actie tegen klimaatverandering. Ook wordt in die Duitse strategie rond China de Europese belangen onvoldoende meegenomen. Een Europese benadering is belangrijk in een complexe wereld, aldus de minister.

Beijing waarschuwde vrijdag nog dat de hoge Europese importtarieven op Chinese elektrische auto's tot een handelsoorlog kunnen leiden met de Europese Unie. Door die tarieven zijn de spanningen tussen de EU en China behoorlijk opgelopen. Duitsland heeft zich uitgesproken tegen die heffingen. Het onderwerp staat dan ook hoog op de agenda van Habeck bij zijn bezoek aan China.

Meer uit Financieel

Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

7 minuten geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciële gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

49 minuten geleden
Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.

50 minuten geleden
Groei industrie in eurozone vertraagt in mei

LONDEN (ANP/RTR) - De groei van de industrie van de eurozone is in mei vertraagd na een sterke opleving in april, meldt marktonderzoeker S&P Global. De nieuwe orders van fabrieken stagneerden vorige maand. In april namen de nieuwe fabrieksorders nog sterk toe doordat klanten aankopen naar voren haalden door de angst voor verstoringen in de toeleveringsketen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Heineken nog op zoek naar nieuwe baas na aftreden topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is nog altijd op zoek naar een nieuwe bestuursvoorzitter na het aftreden van topman Dolf van den Brink. De ambtstermijn van Van den Brink als topman en voorzitter van de raad van bestuur is op 31 mei beëindigd en de bierbrouwer heeft nog geen opvolger bekendgemaakt.

1 uur geleden
Werknemers kunnen tweede fiets leasen tegen lagere bijtelling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers kunnen meerdere fietsen leasen tegen een lager bijtellingstarief. Daarvoor heeft de Belastingdienst de regels aangepast, bevestigt de dienst na berichtgeving van leasefietsbedrijf Lease a Bike. Daarmee wordt het voor werknemers financieel aantrekkelijker een tweede fiets van de zaak te nemen.

2 uur geleden
Rusland staakt export vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland stopt met de export van vliegtuigbrandstof om tekorten te voorkomen na hevigere aanvallen van Oekraïne op Russische raffinaderijen. De olieverwerkingscapaciteit van Rusland zit daardoor op het laagste niveau in meer dan zestien jaar.

2 uur geleden