Minister: Duitsland heeft 'update' van strategie rond China nodig
BEIJING (ANP/AFP) - De strategie van Duitsland rond China heeft een "update" nodig, waarbij meer naar de langere termijn en meer naar de Europese belangen wordt gekeken. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Robert Habeck gezegd op de eerste dag van zijn bezoek aan China. Habeck was daar op een receptie van de Duitse ambassade in de Chinese hoofdstad Beijing.
Volgens Habeck heeft Duitsland nu onvoldoende richting als het gaat om de betrekkingen met China op de middellange termijn. Het gaat dan met name om gebieden als politiek, handel en actie tegen klimaatverandering. Ook wordt in die Duitse strategie rond China de Europese belangen onvoldoende meegenomen. Een Europese benadering is belangrijk in een complexe wereld, aldus de minister.
Beijing waarschuwde vrijdag nog dat de hoge Europese importtarieven op Chinese elektrische auto's tot een handelsoorlog kunnen leiden met de Europese Unie. Door die tarieven zijn de spanningen tussen de EU en China behoorlijk opgelopen. Duitsland heeft zich uitgesproken tegen die heffingen. Het onderwerp staat dan ook hoog op de agenda van Habeck bij zijn bezoek aan China.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
28 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
39 minuten geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
3 uur geleden