Minister: Duitse kolencentrales overbodig voor energievoorziening
BERLIJN (ANP/DPA) - De energievoorziening in Duitsland is onafhankelijker dan voor de energiecrisis, ondanks het sluiten van verschillende kolencentrales in het land. Dat meldt de Duitse minister van Economische Zaken en Klimaat Robert Habeck in gesprek met persbureau dpa. Volgens hem zijn de centrales inmiddels "overbodig" waardoor ze "voorgoed van het net gehaald kunnen worden".
Diverse kolencentrales in Duitsland hebben tijdelijk voorzien in het opwekken van elektriciteit om het gasverbruik in het land te verminderen. Duitsland moest op zoek naar een alternatief voor Russisch gas, waarvan de toevoer sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne is stilgelegd.
Maar de prijzen voor elektriciteit en gas zijn de afgelopen tijd flink gedaald en de uitbreiding van hernieuwbare energiebronnen betekent dat "de meerderheid van de elektriciteit nu afkomstig is van schone, klimaatvriendelijke bronnen", stelt Habeck.
Energieproducenten RWE en LEAG meldden zondag dat zeven kolengestookte centrales in Duitsland met Pasen zijn stilgelegd omdat het land minder energie nodig had. Volgens planning moeten de centrales nu permanent worden stilgelegd als het winterseizoen afgelopen is.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de grote verliezers op de beurzen in New York. De grote streamingdienst zag de omzet en winst afgelopen kwartaal stijgen. Maar ondanks dat Netflix nog steeds meer abonnees heeft dan elke andere betaalde streamingdienst, is de omzetgroei vertraagd. Ook voor het huidige kwartaal rekent Netflix op een afnemende omzetgroei. De winstverwachting voor dit kwartaal viel ook tegen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchtvaartmaatschappijen zijn kritisch over het voorstel van de Europese Commissie om het emissiehandelssysteem (ETS) na 2030 uit te breiden voor de luchtvaart. Met dat systeem moeten grote vervuilers betalen om CO2 uit te mogen stoten, met het doel om de uitstoot terug te dringen.
4 uur geleden