Minister: door ICC gezochte Libiër teruggevlogen vanwege gevaar
ROME (ANP/AFP) - De Libiër die afgelopen zondag in Italië werd opgepakt op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) is weer teruggebracht naar zijn thuisland omdat hij niet vastgehouden kon worden en gevaarlijk was, stelt de Italiaanse regering. De vrijlating kwam de regering op kritiek van de oppositie en het ICC te staan.
Het ICC was naar Osama Elmasry Njeem op zoek, omdat hij als leider van de gevangenissen in Tripoli oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid zou hebben gepleegd. Hij wordt onder meer verdacht van moorden, verkrachtingen en martelingen. Maar volgens het hof in Rome moet er bij aanhoudingsbevelen van het ICC een speciale procedure gevolgd worden, waarbij de minister van Justitie betrokken moest worden. Die ontbrak, en daarom moest Njeem worden vrijgelaten.
Met de opdracht van het hof werd Njeem dinsdag met een overheidsvliegtuig teruggevlogen naar Libië. Daarvoor waren "dringende veiligheidsredenen" die te maken hadden met "het gevaar dat uitging van deze persoon", zei de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi donderdag in de Senaat.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
7 uur geleden