Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: door ICC gezochte Libiër teruggevlogen vanwege gevaar

Minister: door ICC gezochte Libiër teruggevlogen vanwege gevaar

ROME (ANP/AFP) - De Libiër die afgelopen zondag in Italië werd opgepakt op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) is weer teruggebracht naar zijn thuisland omdat hij niet vastgehouden kon worden en gevaarlijk was, stelt de Italiaanse regering. De vrijlating kwam de regering op kritiek van de oppositie en het ICC te staan.

Het ICC was naar Osama Elmasry Njeem op zoek, omdat hij als leider van de gevangenissen in Tripoli oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid zou hebben gepleegd. Hij wordt onder meer verdacht van moorden, verkrachtingen en martelingen. Maar volgens het hof in Rome moet er bij aanhoudingsbevelen van het ICC een speciale procedure gevolgd worden, waarbij de minister van Justitie betrokken moest worden. Die ontbrak, en daarom moest Njeem worden vrijgelaten.

Met de opdracht van het hof werd Njeem dinsdag met een overheidsvliegtuig teruggevlogen naar Libië. Daarvoor waren "dringende veiligheidsredenen" die te maken hadden met "het gevaar dat uitging van deze persoon", zei de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi donderdag in de Senaat.

Meer uit Buitenland

Merz herhaalt bij troepenbezoek: transatlantische band belangrijk

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft nog eens onderstreept hoe belangrijk hij het vindt om te blijven samenwerken met de Verenigde Staten. Duitsland blijft zich richten op de NAVO en op goede transatlantische banden, zei hij tijdens een bezoek aan Duitse troepen in Nedersaksen. Een paar uur eerder had de Amerikaanse president Donald Trump nog gezegd dat hij overweegt om troepen terug te trekken uit Duitsland.

6 minuten geleden
Oud-president Duterte in beroep tegen besluit hem te vervolgen

DEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft beroep aangetekend tegen het besluit van het Internationaal Strafhof (ICC) om een zaak tegen hem te openen. Het hof besloot afgelopen week unaniem dat het daarvoor beschikt over voldoende bewijs. In het voorjaar van 2025 werd een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om vermeende misdaden tegen de menselijkheid; kort daarna werd hij aangehouden. Sindsdien zit hij in een speciale gevangenis in Scheveningen.

8 minuten geleden
President Libanon beticht Israël van meer schendingen bestand

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun beticht Israël van "aanhoudende Israëlische schendingen" van het bestand in het zuiden van zijn land. Nog altijd vinden verwoestingen plaats en vallen er doden. Donderdag aan het begin van de middag heeft de Israëlische krijgsmacht opnieuw inwoners van Libanese plaatsen opgedragen om te vertrekken.

38 minuten geleden
Nieuwe lancering van Europese raket Ariane 6

KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.

58 minuten geleden
Media: omstreden Russisch graanschip wordt niet gelost in Israël

TEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".

1 uur geleden
Oekraïense militaire top zet tijdslimiet op inzet frontsoldaten

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.

2 uur geleden
Vrouw op Thais vliegveld gepakt met 30 schildpadden onder kleding

BANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.

2 uur geleden