Minister: Docenten niet in weekend en avond aan het werk
DEN HAAG (ANP) - Het is niet de bedoeling dat docenten in het middelbaar en hoger onderwijs 's avonds of in het weekend gaan lesgeven, zegt minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs). Eerder was er verontwaardiging over dat voornemen, maar volgens de minister is zij verkeerd begrepen.
"Het is juist erg onwenselijk om in de avonden en weekenden te werken, de werkdruk is immers al ontzettend hoog", zegt Van Engelshoven. Ze wilde niemand hiertoe verplichten, maar wel de ruimte geven aan docenten die dat zelf willen. "Er waren praktijkdocenten en studenten die ook graag op zaterdag hun atelier wilden gebruiken. Ik wil hen natuurlijk niet belemmeren."
De Kamer reageerde opgelucht op de reactie van de minister. Wel wilde SP-Kamerlid Peter Kwint weten of instellingen deze ruimte niet alsnog kunnen misbruiken om docenten buiten reguliere lestijden aan het werk te zetten. "Afwijken van de lestijden moet altijd vooraf worden besproken met de medezeggenschap", aldus de minister.
Nu wordt er alleen les gegeven tussen 11.00 en 15.00 en na 20.00 uur. Zo wordt de drukte door studenten in het openbaar vervoer tijdens de spits beperkt. Volgens studentenorganisaties en onderwijsinstellingen zijn deze tijdvakken te beperkt om goed onderwijs te kunnen geven.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
8 uur geleden