Minister: Docenten niet in weekend en avond aan het werk
DEN HAAG (ANP) - Het is niet de bedoeling dat docenten in het middelbaar en hoger onderwijs 's avonds of in het weekend gaan lesgeven, zegt minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs). Eerder was er verontwaardiging over dat voornemen, maar volgens de minister is zij verkeerd begrepen.
"Het is juist erg onwenselijk om in de avonden en weekenden te werken, de werkdruk is immers al ontzettend hoog", zegt Van Engelshoven. Ze wilde niemand hiertoe verplichten, maar wel de ruimte geven aan docenten die dat zelf willen. "Er waren praktijkdocenten en studenten die ook graag op zaterdag hun atelier wilden gebruiken. Ik wil hen natuurlijk niet belemmeren."
De Kamer reageerde opgelucht op de reactie van de minister. Wel wilde SP-Kamerlid Peter Kwint weten of instellingen deze ruimte niet alsnog kunnen misbruiken om docenten buiten reguliere lestijden aan het werk te zetten. "Afwijken van de lestijden moet altijd vooraf worden besproken met de medezeggenschap", aldus de minister.
Nu wordt er alleen les gegeven tussen 11.00 en 15.00 en na 20.00 uur. Zo wordt de drukte door studenten in het openbaar vervoer tijdens de spits beperkt. Volgens studentenorganisaties en onderwijsinstellingen zijn deze tijdvakken te beperkt om goed onderwijs te kunnen geven.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
2 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
9 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
9 uur geleden