Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Dekker komt met verbeteringen tbs-systeem

Minister Dekker komt met verbeteringen tbs-systeem

DEN HAAG (ANP) - Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) komt met een visie om het tbs-systeem te verbeteren. Het stelsel wordt volgens hem veiliger en de aanpassingen moeten ervoor zorgen dat fouten die zijn gemaakt bij bijvoorbeeld de behandeling van Michael P., de moordenaar van Anne Faber, niet meer voorkomen. "Wat er bij Michael P. is gebeurd, kan nu niet meer gebeuren, want daar hebben we alle waarborgen voor ingebracht. Op dat vlak is het stelsel echt veiliger geworden", zegt Dekker in een interview met De Telegraaf.

De minister heeft eerder al aangegeven maatregelen te nemen. Daarbij gaat het om de verhoging van capaciteit en kwaliteit van de forensische zorg, een betere regie op tbs-behandelingen en aanscherping van de manier waarop verlof wordt verleend. Maar die zijn volgens hem geen garantie dat nieuwe incidenten met tbs-veroordeelden niet meer voorkomen. "Incidenten zijn er altijd geweest en zullen er altijd zijn. Het eerlijke verhaal is ook dat Nederland veiliger zal zijn met tbs dan zonder."

De bewindsman zegt ondanks meerdere heftige incidenten met geesteszieke delinquenten nooit aan opstappen te hebben gedacht. "Mijn drijfveer was vanaf dag één om Nederland te beschermen tegen types als Michael P. Ik ben altijd politiek verantwoordelijk voor het hele stelsel en wat er gebeurt. Dus ook voor dingen die niet goed gaan. Tegelijkertijd vul ik die verantwoordelijkheid in door ervoor te zorgen dat we alles op alles zetten dat de kans op incidenten zo klein mogelijk is en dat maatregelen zo snel mogelijk worden doorgevoerd."

Dekker is ervan overtuigd dat de cultuur in de tbs-sector te veranderen is, maar dat daarvoor wel tijd nodig is. "Het vraagt om te beginnen dat je het eens bent over de uitgangspunten. Daar was in het verleden veel discussie over. Daarom helpt het dat we werken met een gemeenschappelijke visie. Met als uitgangspunt: de bescherming van de samenleving. Het is niet zo dat incidenten alleen Den Haag schokken. Elk incident zet ook mensen in de sector aan tot nadenken."

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

2 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

4 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

4 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

15 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

18 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

21 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden