
Minister Dekker komt met verbeteringen tbs-systeem
DEN HAAG (ANP) - Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) komt met een visie om het tbs-systeem te verbeteren. Het stelsel wordt volgens hem veiliger en de aanpassingen moeten ervoor zorgen dat fouten die zijn gemaakt bij bijvoorbeeld de behandeling van Michael P., de moordenaar van Anne Faber, niet meer voorkomen. "Wat er bij Michael P. is gebeurd, kan nu niet meer gebeuren, want daar hebben we alle waarborgen voor ingebracht. Op dat vlak is het stelsel echt veiliger geworden", zegt Dekker in een interview met De Telegraaf.
De minister heeft eerder al aangegeven maatregelen te nemen. Daarbij gaat het om de verhoging van capaciteit en kwaliteit van de forensische zorg, een betere regie op tbs-behandelingen en aanscherping van de manier waarop verlof wordt verleend. Maar die zijn volgens hem geen garantie dat nieuwe incidenten met tbs-veroordeelden niet meer voorkomen. "Incidenten zijn er altijd geweest en zullen er altijd zijn. Het eerlijke verhaal is ook dat Nederland veiliger zal zijn met tbs dan zonder."
De bewindsman zegt ondanks meerdere heftige incidenten met geesteszieke delinquenten nooit aan opstappen te hebben gedacht. "Mijn drijfveer was vanaf dag één om Nederland te beschermen tegen types als Michael P. Ik ben altijd politiek verantwoordelijk voor het hele stelsel en wat er gebeurt. Dus ook voor dingen die niet goed gaan. Tegelijkertijd vul ik die verantwoordelijkheid in door ervoor te zorgen dat we alles op alles zetten dat de kans op incidenten zo klein mogelijk is en dat maatregelen zo snel mogelijk worden doorgevoerd."
Dekker is ervan overtuigd dat de cultuur in de tbs-sector te veranderen is, maar dat daarvoor wel tijd nodig is. "Het vraagt om te beginnen dat je het eens bent over de uitgangspunten. Daar was in het verleden veel discussie over. Daarom helpt het dat we werken met een gemeenschappelijke visie. Met als uitgangspunt: de bescherming van de samenleving. Het is niet zo dat incidenten alleen Den Haag schokken. Elk incident zet ook mensen in de sector aan tot nadenken."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen zijn zondagmiddag bijeen op het Schouwburgplein in Rotterdam om te protesteren tegen de strafbaarstelling van illegaliteit en hulp aan mensen zonder verblijfsvergunning. "Schandalig! Het bestaan van tienduizenden mensen in Nederland wordt verboden en daarmee angstig", meldt organisator Bond Precaire Woonvormen (BPW) in de aankondiging van de demonstratie.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
6 uur geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
16 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
20 uur geleden