Minister Dekker komt met verbeteringen tbs-systeem
DEN HAAG (ANP) - Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) komt met een visie om het tbs-systeem te verbeteren. Het stelsel wordt volgens hem veiliger en de aanpassingen moeten ervoor zorgen dat fouten die zijn gemaakt bij bijvoorbeeld de behandeling van Michael P., de moordenaar van Anne Faber, niet meer voorkomen. "Wat er bij Michael P. is gebeurd, kan nu niet meer gebeuren, want daar hebben we alle waarborgen voor ingebracht. Op dat vlak is het stelsel echt veiliger geworden", zegt Dekker in een interview met De Telegraaf.
De minister heeft eerder al aangegeven maatregelen te nemen. Daarbij gaat het om de verhoging van capaciteit en kwaliteit van de forensische zorg, een betere regie op tbs-behandelingen en aanscherping van de manier waarop verlof wordt verleend. Maar die zijn volgens hem geen garantie dat nieuwe incidenten met tbs-veroordeelden niet meer voorkomen. "Incidenten zijn er altijd geweest en zullen er altijd zijn. Het eerlijke verhaal is ook dat Nederland veiliger zal zijn met tbs dan zonder."
De bewindsman zegt ondanks meerdere heftige incidenten met geesteszieke delinquenten nooit aan opstappen te hebben gedacht. "Mijn drijfveer was vanaf dag één om Nederland te beschermen tegen types als Michael P. Ik ben altijd politiek verantwoordelijk voor het hele stelsel en wat er gebeurt. Dus ook voor dingen die niet goed gaan. Tegelijkertijd vul ik die verantwoordelijkheid in door ervoor te zorgen dat we alles op alles zetten dat de kans op incidenten zo klein mogelijk is en dat maatregelen zo snel mogelijk worden doorgevoerd."
Dekker is ervan overtuigd dat de cultuur in de tbs-sector te veranderen is, maar dat daarvoor wel tijd nodig is. "Het vraagt om te beginnen dat je het eens bent over de uitgangspunten. Daar was in het verleden veel discussie over. Daarom helpt het dat we werken met een gemeenschappelijke visie. Met als uitgangspunt: de bescherming van de samenleving. Het is niet zo dat incidenten alleen Den Haag schokken. Elk incident zet ook mensen in de sector aan tot nadenken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
1 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
2 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
7 uur geleden