Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: deelnemers Australian Open moeten gevaccineerd zijn

Minister: deelnemers Australian Open moeten gevaccineerd zijn

MELBOURNE (ANP/BELGA) - Tennissers die begin volgend jaar willen deelnemen aan de Australian Open moeten gevaccineerd zijn tegen het coronavirus. Dat heeft de Australische minister van Immigratie woensdag bevestigd. Als de deelnemers geen vaccin hebben gehad, krijgen ze geen visum om Australië binnen te komen.

"Wanneer de grenzen openen, zal iedereen die Australië binnen wil komen dubbel gevaccineerd moeten zijn", zei Alex Hawke op ABC Radio.

De boodschap is mogelijk slecht nieuws voor Novak Djokovic. De Servische nummer 1 van de wereld wil voorlopig niet bevestigen of hij gevaccineerd is. Hij vindt dat een privézaak. Djokovic won het toernooi al negen keer en deelt met Roger Federer en Rafael Nadal het record van twintig grandslamtitels.

"Dit is geen boodschap specifiek voor Novak, maar wel voor iedereen die naar Australië wil komen", voegde de minister toe.

Dinsdag had de premier van de staat Victoria, waarvan hoofdstad Melbourne de speelstad is van de Australian Open, ook al verklaard dat er wellicht een vaccinatieverplichting zal gelden om een visum te krijgen. "Ik denk niet dat een tennisser die geen vaccin heeft gekregen een visum zal krijgen om het land binnen te komen", verklaarde Dan Andrews, die uitzonderingen voor toppers als Djokovic uitsloot. "Het virus maakt geen uitzondering voor jouw ranking of het aantal grandslamtoernooien dat je hebt gewonnen."

De Australian Open wordt van 17 tot 30 januari gehouden.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

10 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

11 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

17 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

17 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

21 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden