Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister: deel bezuinigingsideeën voor gevangenis nu geen optie

Minister: deel bezuinigingsideeën voor gevangenis nu geen optie

DEN HAAG (ANP) - Minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind ziet het niet zitten om mensen die veroordeeld zijn tot een gevangenisstraf van minder dan zes maanden, niet meer vast te zetten. Ook wil hij het aantal cellen waarin meerdere gevangenen zitten niet uitbreiden. Ook is hij er niet voor gedetineerden 21 uur per dag in hun cel opsluiten. Dat schrijft hij in een brief aan de Kamer in reactie op een aantal opties waar het adviesbureau PwC mee was gekomen om geld te besparen.

PwC keek naar manieren om de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) "financierbaar" te houden, omdat die ieder jaar honderden miljoenen euro's tekortkomt. De adviseurs kwamen met 27 opties om te beknibbelen. Een deel daarvan valt voor Weerwind sowieso af, omdat ze niet overeenkomen met onder meer de uitgangspunten dat DJI-personeel niet zwaarder belast moet worden en dat er geen onomkeerbare maatregelen getroffen moeten worden.

Weerwind is ook niet van plan grotere groepen aan activiteiten mee te laten doen, zodat er per persoon minder DJI-personeel nodig is. Dat is volgens hem, net als meerpersoonscellen en meer uren op de cel, niet goed voor de veiligheid. Bovendien zit het de re-integratie van gevangenen in de weg.

Meer ideeën

PwC kwam met meer ideeën dan Weerwind nu noemt in zijn brief. Op lonen en opleidingen van personeel zou bespaard kunnen worden. Vakbond FNV zei het daar in juni al niet mee eens te zijn, omdat er juist beter voor het toch al overbelaste personeel gezorgd zou moeten worden. Verder zou 'elektronische detentie', ofwel een enkelband, meer ingezet kunnen worden. Daar lijkt de Tweede Kamer wel oren naar te hebben.

Dat Weerwind die suggesties nu nog niet uitsluit, "betekent niet zonder meer dat zij onderdeel zullen uitmaken van het totale voorgestelde pakket aan maatregelen", benadrukt hij. Hij wil hier nader naar kijken. Tegelijk zegt hij ook dat de ideeën van PwC alsnog overwogen kunnen worden als het niet lukt om de financiën van het DJI op een andere manier op orde te krijgen.

Rond Prinsjesdag komt de minister met een verdere uitwerking voor de plannen. Als de minister niks doet, loopt het tekort de komende jaren op van 201 miljoen euro dit jaar tot 398 miljoen in 2032.

Meer uit Binnenland

Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

1 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

2 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

2 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

3 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

4 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

5 uur geleden
Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

5 uur geleden