Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister De Jonge: nieuw discriminatiemeldpunt is stap voorwaarts

Minister De Jonge: nieuw discriminatiemeldpunt is stap voorwaarts

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Hugo de Jonge (Binnenlandse Zaken) heeft dinsdag in Den Haag een landelijk meldpunt voor discriminatie gelanceerd. Op discriminatie.nl kunnen mensen voortaan op één plek terecht. Het is een initiatief van meerdere antidiscriminatiebureaus. Voorheen konden meldingen alleen gedaan worden in de eigen regio. Volgens de initiatiefnemers is het meldpunt "een stap richting de komst van een landelijke antidiscriminatieorganisatie".

Achter de schermen worden meldingen nog steeds door de 26 regionale antidiscriminatiebureaus opgepakt. De initiatiefnemers willen uiteindelijk toewerken naar een landelijke organisatie, gefinancierd vanuit het Rijk.

Volgens De Jonge is de komst van het landelijk meldpunt een "geweldige stap voorwaarts". Het zorgt volgens hem ervoor dat het melden van discriminatie laagdrempeliger wordt. "We weten dat we maar een heel klein stukje van de ijsberg in beeld krijgen en de ijsberg is veel groter. Het moet normaal zijn om discriminatie aan te pakken en bespreekbaar te maken. Daarvoor is het allereerst belangrijk dat we met elkaar weten hoe vaak het voorkomt", aldus de Jonge.

Meer uit Politiek

CDA 'gaat rustig kauwen' op asielwetten na debat in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het CDA "gaat rustig kauwen" op de asielwetten waar de Eerste Kamer maandag en dinsdag over heeft gedebatteerd. De partij bezit de sleutel tot een meerderheid voor de wetten, maar senator Madeleine van Toorenburg wilde dinsdag nog niet prijsgeven of haar fractie voor gaat stemmen. De stemming is volgende week.

26 minuten geleden
Kabinet wil voorzichtig de knip trekken voor gevolgen Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet lijkt bereid honderden miljoenen euro's uit te trekken voor maatregelen om de gevolgen van de oorlog in Iran voor burgers en bedrijven te verzachten. Hoeveel precies, is volgens ingewijden nog niet te zeggen omdat het pakket nog "volop in beweging" is.

1 uur geleden
PVV dreigt in Eerste Kamer tegen Fabers asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Alexander van Hattem dreigt dat de PVV in de Eerste Kamer tegen de wetten stemt die zijn ingediend door zijn partijgenoot Marjolein Faber, toen zij in het vorige kabinet minister was. Het debat in de senaat over deze wetten en de toevoeging om een illegaal verblijf strafbaar te maken "stemt mij niet vrolijk". Van Hattem heeft vier strenge moties ingediend en vindt de steun hiervoor "dusdanig belangrijk dat ze bepalend kunnen zijn" voor de vraag of de PVV voorstemt.

1 uur geleden
Minister: ongedocumenteerden alleen strafbaar bij niet meewerken

DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.

5 uur geleden
Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

22 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

22 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

23 uur geleden