Minister De Jonge: nieuw discriminatiemeldpunt is stap voorwaarts
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Hugo de Jonge (Binnenlandse Zaken) heeft dinsdag in Den Haag een landelijk meldpunt voor discriminatie gelanceerd. Op discriminatie.nl kunnen mensen voortaan op één plek terecht. Het is een initiatief van meerdere antidiscriminatiebureaus. Voorheen konden meldingen alleen gedaan worden in de eigen regio. Volgens de initiatiefnemers is het meldpunt "een stap richting de komst van een landelijke antidiscriminatieorganisatie".
Achter de schermen worden meldingen nog steeds door de 26 regionale antidiscriminatiebureaus opgepakt. De initiatiefnemers willen uiteindelijk toewerken naar een landelijke organisatie, gefinancierd vanuit het Rijk.
Volgens De Jonge is de komst van het landelijk meldpunt een "geweldige stap voorwaarts". Het zorgt volgens hem ervoor dat het melden van discriminatie laagdrempeliger wordt. "We weten dat we maar een heel klein stukje van de ijsberg in beeld krijgen en de ijsberg is veel groter. Het moet normaal zijn om discriminatie aan te pakken en bespreekbaar te maken. Daarvoor is het allereerst belangrijk dat we met elkaar weten hoe vaak het voorkomt", aldus de Jonge.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
22 uur geleden