Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister De Jonge hoopt op sneltesten in november

Minister De Jonge hoopt op sneltesten in november

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) verwacht vanaf november sneltesten te kunnen gaan inzetten. Hij is hierover in gesprek met GGD's en andere partijen, schrijft hij vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer.

Er wordt nu vooral gebruikgemaakt van PCR-testen, "de gouden standaard van de COVID-testen", aldus de minister. Die testen zijn betrouwbaar, maar het duurt een tot twee dagen voordat de uitslag bekend is.

Tot dusver zegt het RIVM dat sneltesten niet betrouwbaar zijn. Maar minister De Jong schrijft dat het RIVM momenteel onderzoek doet naar een vijftal bestaande antigeentesten en dat hij "optimistisch" is over het potentieel hiervan.

"Als de resultaten van deze validatie positief zijn, kunnen deze testen een goede aanvulling vormen op het testbeleid door ‘getrapt’ testen in te voeren in bepaalde situaties (eerst een antigeentest en als die positief is alsnog een PCR-test)", aldus de minister.

Met sneltesten kunnen volgens de bewindsman niet alleen meer mensen worden getest, maar kunnen vooral ook vaker mensen worden getest. "Dit kan veel maatschappelijke winst opleveren."

Er is op dit moment een tekort aan testcapaciteit in laboratoria. Het aantal besmettingen loopt tegelijkertijd snel op. De Jonge zegt dat het slechts een tijdelijk probleem is en dat binnen een aantal weken de testcapaciteit op orde zal zijn.

Hij heeft met een aantal (buitenlandse) laboratoria overeenkomsten gesloten. "Ik verwacht dat hiermee vanaf begin oktober iedereen met milde klachten weer snel getest kan worden, maar dit is mede afhankelijk van de ontwikkeling van de vraag", schrijft hij aan de Kamer.

Die Tweede Kamer is zeer kritisch en bezorgd over het gebrek aan testcapaciteit. Dinsdagavond debatteert de Kamer met De Jonge over de ontwikkelingen rondom het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Alle 218 aangehouden demonstranten bij datacentrum weer vrij

AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.

10 uur geleden
Politie vindt bijna 10.000 cobra's in garagebox in Dinteloord

DINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.

11 uur geleden
Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

15 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

19 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

1 dag geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

1 dag geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

1 dag geleden