Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister De Jonge bezoekt 'coronahotel' in het Limburgse Urmond

Minister De Jonge bezoekt 'coronahotel' in het Limburgse Urmond

URMOND (ANP) - Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid heeft paasmaandag een bezoek gebracht aan het zorghotel voor coronapatiënten in het Van der Valkhotel in Urmond, vlakbij Sittard. Hij liet zich daar bijpraten door zorgpersoneel en leidinggevenden van het zorghotel en de bijbehorende huisartsenpost (HAP).

De minister noemde het in een gesprek met medewerkers van de HAP "fantastisch wat jullie hier in zeer korte tijd hebben opgezet". Het viel de minister op hoe vanuit verschillende organisaties en disciplines een heel nieuw team was gevormd in het zorghotel. "Dat is heel erg mooi. Limburg is daarmee een goed voorbeeld voor de rest van het land", aldus de minister. "Het was hier mouwen opstropen en aan de slag!"

De minister deelde de zorgen van medewerkers en artsen, die zeiden dat mensen met andere aandoeningen uit angst wegblijven en niet naar hun huisarts gaan. Hij erkende dat de overheid misschien duidelijker moet communiceren dat mensen met klachten zich moeten melden. "We moeten duidelijk maken: blijf er niet mee rondlopen, anders is straks de kans op schade groot. Ga naar de huisarts, het is daar veilig", aldus De Jonge.

Capaciteit

In het zorghotel zijn volgens medewerkers tot nog toe in totaal 69 mensen opgenomen. De meesten waren afkomstig uit ziekenhuizen, maar konden niet terug naar huis, bijvoorbeeld omdat hun partner ziek, of oud en kwetsbaar is, of omdat er kleine kinderen zijn. Van de mensen die in het zorghotel zijn opgenomen, zijn er in totaal vier overleden. Zij hadden allen een hoge leeftijd en bijkomende ziekten. De opnameduur varieert er van enkele dagen tot twee weken.

Het zorghotel in Urmond heeft een capaciteit van 240 bedden, maar momenteel liggen er zo'n 25 coronazieken. Overwogen wordt om lege bedden beschikbaar te stellen voor hospicezorg en verstandelijk gehandicapten, zei voorzitter Jack Jansen van de stuurgroep coronacentrum Urmond.

Limburg telt twee zorghotels. Het andere ligt in Roermond. In de zorghotels worden mensen opgevangen die wel ziek zijn van het coronavirus, geen ziekenhuiszorg nodig hebben, maar thuis niet terecht kunnen.

Meer uit Binnenland

Bohemian Rhapsody van Queen opnieuw op 1 in Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.

9 uur geleden
Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

13 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

14 uur geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

14 uur geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

16 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

17 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

17 uur geleden