Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister De Bruijn: klimaataanpak Wereldbank moet beter

Minister De Bruijn: klimaataanpak Wereldbank moet beter

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank moet meer doen voor het tegengaan van klimaatverandering. Dat heeft demissionair minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking Tom de Bruijn gezegd tijdens de jaarvergadering van de internationale organisatie in Washington. Volgens de bewindsman is het belangrijk dat de klimaataanpak van de bank "concreter en resultaatgerichter" wordt.

Hij stelde onder meer dat er in de plannen van de Wereldbank expliciete toezeggingen moeten komen als het gaat om het beperken van de opwarming van de aarde tot 1,5 graad. Daarbij zou een deel van het geld waarmee 's werelds grootste ontwikkelingsinstituut projecten steunt, speciaal bestemd moeten worden voor klimaatinitiatieven. De Bruijn vindt ook dat de bank bij het beoordelen van projecten telkens moet kijken of deze wel in lijn zijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

De Nederlandse minister was in Washington niet de enige die zich hardmaakte voor meer aandacht voor de klimaatverandering. Wereldbank-president David Malpass liet in een verklaring weten dat er op de vergadering veel is gesproken over het klimaat. Volgens hem zal zijn organisatie zich er komende jaren voor inzetten om op dit thema meer resultaat te boeken. "Maar er is nog veel meer te doen", zo benadrukte hij ook. De coronacrisis heeft ontwikkelingslanden volgens hem een stuk kwetsbaarder gemaakt.

Cruciaal

Ook De Bruijn stipte aan dat er nog veel andere problemen zijn die aandacht vragen. Hij noemde het van cruciaal belang dat de Wereldbank de armste en meest kwetsbare bevolkingsgroepen helpt. Dan gaat het bijvoorbeeld om jongeren en vrouwen in arme landen meer toegang te geven tot onderwijs en medische voorzieningen. Ook het helpen bij de verspreiding van coronavaccins, hoort hier volgens De Bruijn bij. In veel landen zijn grote delen van de bevolking nog niet gevaccineerd, met als gevolg dat het voortwoekerende virus daar nog voor veel schade kan zorgen.

Verder vroeg de minister aandacht voor de bevolking van Afghanistan. Volgens hem zou de internationale gemeenschap afspraken moeten maken over hoe het land aan goede basisvoorzieningen, onderwijs en gezondheidszorg kan worden geholpen, en hoe ervoor gezorgd kan worden dat mensenrechten worden nageleefd. De Bruijn ging ook in gesprek met een bestuurder van de Wereldbank voor de Zuid-Aziatische regio over mogelijkheden om tijdelijke basisdiensten te verlenen aan Afghanen in nood. Dat zou dan moeten gebeuren zonder dat er geld naar de Taliban gaat.

Meer uit Financieel

Witte Huis: regering heeft nog niets besloten over filmheffing

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft nog geen definitieve beslissingen genomen over de heffing van 100 procent op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis maandag gezegd over de maatregel die Trump zondag aankondigde.

20 minuten geleden
Skechers overgenomen door investeringsfonds, verdwijnt van beurs

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse sportschoenenmerk Skechers wordt overgenomen door investeringsfonds 3G Capital. De deal wordt naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond, waarna het schoenenmerk van de beurs in New York verdwijnt.

52 minuten geleden
Aanvraag bankroet Ebusco ingetrokken na betaling geldschieter

DEURNE (ANP) - De faillissementsaanvraag die een toeleverancier van Ebusco voor het bedrijf heeft ingediend, is ingetrokken. Dit meldt de elektrische bussenbouwer maandag. De rechtszaak hierover, die dinsdag zou plaatsvinden, gaat niet meer door.

2 uur geleden
AEX eindigt iets lager na flinke winst vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag iets lager gesloten. Beleggers deden het rustiger aan, nadat de hoofdindex vrijdag nog flink hoger eindigde. Shell stond onderaan de AEX en daalde 1,9 procent.

2 uur geleden
Nintendo klaagt accessoiremaker aan om te vroege claims Switch 2

WASHINGTON (ANP) - Nintendo heeft accessoiremaker Genki aangeklaagd in de Verenigde Staten. Het bedrijf zou inbreuk hebben gemaakt op het handelsmerk van de Switch 2. Ook beschuldigt het Japanse gamesbedrijf de accessoiremaker van oneerlijke concurrentie en misleidende reclame.

3 uur geleden
Warner Bros en Netflix dalen op Wall Street na heffingen op films

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse filmstudio's als Warner Bros. Discovery en streamingdienst Netflix stonden maandag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Met die heffing breidde Trump zijn handelsstrijd uit naar de entertainmentsector. Hij stelde dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft doordat andere landen filmmakers en studio's uit de VS weg zouden lokken.

5 uur geleden
Meerdere luchtvaartmaatschappijen mijden luchtruim Pakistan

NEW DELHI (ANP/RTR) - Meerdere westerse luchtvaartmaatschappijen zijn gestopt met vliegen boven Pakistan om de spanningen tussen dat land en India. Dit leidt tot langere vluchttijden op sommige routes van Europa naar Azië.

5 uur geleden