Minister Curaçao stapt op om onderzoek belangenverstrengeling
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose minister van Onderwijs, Marilyn Alcalá-Wallé, heeft maandag haar ontslag ingediend. Ze deed dit omdat het Openbaar Ministerie gaat onderzoeken of ze zich schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. De politica zei dat ze opstapt om het onderzoek niet te belemmeren.
Alcalá-Wallé zou als minister geen afstand hebben genomen van haar werkzaamheden voor meerdere onderwijsstichtingen waarvoor ze actief is. Zij is net als minister-president Eugene Rhuggenaath lid van regeringspartij PAR.
Vorig jaar nam minister van Economische Ontwikkeling Steven Martina van coalitiepartij MAN ontslag omdat het Openbaar Ministerie een strafrechtelijk onderzoek naar hem was begonnen. Martina werd verdacht van het misbruiken van zijn functie van minister voor het verzekeringsbedrijf waarvoor hij werkzaam was geweest. De zaak is later geseponeerd.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
5 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
5 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
12 uur geleden