Minister Curaçao stapt op om onderzoek belangenverstrengeling
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose minister van Onderwijs, Marilyn Alcalá-Wallé, heeft maandag haar ontslag ingediend. Ze deed dit omdat het Openbaar Ministerie gaat onderzoeken of ze zich schuldig heeft gemaakt aan belangenverstrengeling. De politica zei dat ze opstapt om het onderzoek niet te belemmeren.
Alcalá-Wallé zou als minister geen afstand hebben genomen van haar werkzaamheden voor meerdere onderwijsstichtingen waarvoor ze actief is. Zij is net als minister-president Eugene Rhuggenaath lid van regeringspartij PAR.
Vorig jaar nam minister van Economische Ontwikkeling Steven Martina van coalitiepartij MAN ontslag omdat het Openbaar Ministerie een strafrechtelijk onderzoek naar hem was begonnen. Martina werd verdacht van het misbruiken van zijn functie van minister voor het verzekeringsbedrijf waarvoor hij werkzaam was geweest. De zaak is later geseponeerd.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
1 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
3 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.
5 uur geleden